UVJERLJIVI ARSENAL

Pogledajte bizarni autogol 'svraka'

28.10.2010 u 11:53

U susretu četvrtog kola engleskog nogometnog Liga kupa Arsenal je na stadionu St. James Park deklasirao Newcastle United 4:0 i plasirao se u četvrtfinale. Susret će ostati upamćen po prvom, bizarnom pogotku

'Topnici' su dominirali, ali nisu uspijevali probiti obranu 'svraka', a u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena dogodio se ključni trenutak utakmice.

Nakon glavometa Arsenalovih igrača, lopta je prošla kroz noge Tima Krula koji je bio nekoliko metara ispred gola. Iza njega se na gol-crti nalazio Ryan Taylor koji je pokušao izbiti loptu, ali je pogodio svojeg vratara od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Odmah nakon toga sudac je poslao igrače na odmor, ali domaći igrači nisu se uspjeli oporaviti nakon bizarnog gola te su primili još tri komada (Theo Walcott 53, 88 i Nicklas Bendtner 83).

Dodajmo da su plasman među osam najboljih izborili Aston Villa te West Ham, koji su nakon produžetaka pobijedili Burnley 2:1, odnosno Stoke City 3:1.

U utorak su mjesto u četvrtfinalu osigurali Ipswich Town, WBA, Manchester United, Wigan i Birmingham City.

Newcastle - Arsenal 0:4