TRIJUMF U LIGI PRVAKA

Podravkašice srušile moćne Slovenke

21.10.2012 u 19:57

Podravka Vegeta ostvarila je prvu pobjedu u B grupi Lige prvakinja. Svladala je favorizirani Krim iz Slovenije 25:22 (14:11)

Pred punim tribinama na kojima se natiskalo oko 2500 gledatelja Koprivničanke su u žestokoj utakmici stigle do prvih ovosezonskih bodova u Europi.

Žana Čović i Sanja Damnjanović dale su po 7 golova kod domaćina, a najefikasnija kod Krima bila je Karmen Martin Berenguer s 8 pogodaka.

Obje ekipe sada imaju po pobjedu i poraz. Vodeći u skupini je mađarski Györi s dvije pobjede.

U idućem kolu Podravka će 27. listopada gostovati kod Jolidon Cluja.

PODRAVKA VEGETA - KRIM MERCATOR 25:22 (14:11)

KOPRIVNICA - Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2500. Suci: Holger Fleisch i Jürgen Rieber (oba Njemačka). Delegat EHF-a: Predrag Pavičević (Crna Gora).
PODRAVKA VEGETA: Žderić (9+0), Jelčić (2+1), Kapitanović (-+0); A. Čović 2, Ž. Čović 7(3), Pongrac, Š. Šenvald, Gaće 2, Damnjanović 7(2), Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Tvorić, Tatari 3, Horvat 1, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.
KRIM MERCATOR: Grubišić (12+3), Stefanišin (-), Kain (0+); Martin Berenguer 8(5), Wörz 3, Mavsar 3(1), Bodnjeva 1, Lazović-Varlec 2, Torstensson 2, Žulić, Müller 3, Gregorc, Vergeljuk-Strile 1, Krpež, Zrnec, Potisek. TRENER: Tone Tiselj.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 8(5), Krim Mercator 8(6).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Horvat), Krim Mercator 8 minuta (Zrnec 2+2, Wörz, Müller po 2).