LIGA PRVAKINJA

Podravka oscilirala, Hypo slavio

07.02.2009 u 17:23

U prvom kolu drugog kruga rukometne Lige prvakinja igračice Podravke na svom su terenu poražene od austrijskog Hypa

Rukometašice Podravke nakon deset godina zaigrale su u završnici Lige prvakinja, što je svakako velik uspjeh. No u subotu su taj uspjeh mogle i uvećati da su svladale jaki Hypo. Međutim, u utakmici koju su obilježile oscilacije koprivničkog sastava, ipak je slavio ugledni suparnik.

Austrijska je ekipa već na poluvremenu imala tri pogotka prednosti (17:14), a tijekom drugog dijela ta se razlika penjala i do plus četiri (27:23). Međutim, velikim preokretom u zadnjih desetak minuta, Podravka je stigla i do 28:28. No u lovu na prednost gošći igračice Zdravkla Zovka očito su se 'potrošile' te su u samoj završnici ipak doživjele poraz 31:30.

Najefikasnija u sastavu Podravke bila je Andrea Penezić s devet golova.