HYPO PREJAK

Podravka bez šanse u Beču

14.03.2009 u 18:41

U 5. kolu rukometne Lige prvaka Podravka je izgubila na gostovanju u Beču od Hypa Niederösterreicha sa 38:28. Bio je to četvrti poraz hrvatskih prvakinja u skupini 1 i peta pobjeda Austrijanki

Podravka je već ranije izgubila šanse za prolaz u polufinale najelitnijeg rukometnog natjecanja. U glavni austrijski grad izabranice Zovka su otputovale da se osvete rukometašicama Hypa za poraz u Koprivnici, ali nisu bile ni blizu u ostvarenju svog nauma.

Zadnju utakmicu u Europi Podravka igra kod kuće protiv danskog Ikasta 21. ožujka.

U drugoj utakmici Viborg koji je još ranije uz Hypo osigurao prolaz bio je bolji od danskog rivala Ikasta 34:29.

HYPO NÖ - PODRAVKA VEGETA 38-28 (20-16)

SÜDSTADT - Dvorana BSFZ u Maria Erzensdorfu. Gledatelja 1300. Suci: Vaidas Mazeika i Mingaugas Gatelis (Litva); delegat EHF-a Peter Sichelschmidt (Njemačka).

HYPO NÖ: Blažek (12+0), Moon (-+0); Do Nascimento 4, De Oliveira 2, Kirsner 3, Lerant 1, Kim, Oh 3, Toth 15(7), Thurner 1, Cavaleiro 1, Myoung, Borges Mesquita 5, Aćimović 3. TRENER: Andras Nemeth.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+0), Ungureanu (1+0), Jelčić (6+0); Kožnjak 1, Đokić 2, Todorovska 7, Lovrak 2, Gaće 2, Franić 4(3), Šerić 1, Pasičnik 2, Bulath 2, Tatari 3, Penezić 2. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Hypo Nö 7(7), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 8 minuta (Oh 2+2, De Olivieira i Aćimović po 2), Podravka Vegeta 4 minute (Penezić 2+2).