EUROPSKA LIGA - REZULTATI

Pobjede Milana, Arsenala, Rome i Tottenhama; Hoffenheim i bez Andreja Kramarića srušio Crvenu zvezdu

22.10.2020 u 23:37

Nogometaši Arsenala, Rome i Rangersa otvorili su Europsku ligu gostujućim pobjedama protiv Rapida, Young Boysa i Standarda

Roma je u susretu skupine A na gostovanju pobijedila Young Boyse sa 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih 20 minuta utakmice. Domaćin je poveo u 14. minuti golom Nsamea iz kaznenog udarca, izjednačio je Bruno Peres u 69. minuti, a pet minuta kasnije Kumbula je donio pobjedu rimskom sastavu.

Arsenal je identičnom rezultatom u Beču slavio protiv Rapida u dvoboju iz B skupine. I u ovom susretu domaćin je poveo, Fountas je u 51. minuti zabio za 1:0. Izjednačio je David Luiz u 70. minuti, a četiri minute kasnije Aubameyang je doveo goste u prednost koju su obranili do kraja. Mateo Barać je odigrao cijeli susret za Rapid.

• +6
Rapid - Arsenal, 1. kolo Europske lige, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

Bayer Leverkusen je u skupini C deklasirao Nicu sa 6:2. Golove za 'Apotekare' zabili su Amiri (11), Alario (16), Diaby (61), Bellarabi (79, 83) i Wirtz (87), dok su za francuski sastav strijelci bili Gouiri (31) i Claude-Maurice (90). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

U drugom susretu iz ove skupine Hapoel Be'er Sheva je porazio prašku Slaviju sa 3:1. Golove za izraelski sastav zabili su Agudelo (45) i Acolatse (86, 90), dok je za goste zabio Provod (75). Petar Musa je igrao cijeli susret za Čehe.

U skupina D Rangers je na gostovanju pobijedio Standard sa 2:0 golovima Taverniera (19-11m) i Roofea (90+3). Duje Čop je za Standard igrao od 72. minute, dok je Borna Barišić kod gostiju igrao do 43. minute kada je zamijenjen zbog ozljede. Nikola Katić je i dalje izvan stroja.

U drugom susretu iz ove skupine Benfica je na gostovanju pobijedila Lech sa 4:2. Benfica je vodila 1:0 i 2:1, no Lech se oba puta vratio. Međutim, kada su gosti poveli i treći put bio je to kraj priče. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Nunez (42, 60, 90+3), a pogodak je postigao i Pizzi (9-11). Za domaćine je oba gola zabio Ishak (15. 49). Karlo Muhar je igrao za Lech od 67. minute, dok Marko Malenica nije nastupio.

U skupini E PAOK i Omonia su odigrali 1:1, a Antonio Čolak je igrao do 61. minute za grčki sastav.

U kasnijim susretima, u susretu 1. kola H skupine Europske lige Milan je na gostovanju pobijedio Celtic sa 3:1, dok je u dvoboju iz iste skupine Lille u Pragu porazio Spartu sa 4:1. Pobjede su ostvarili i Tottenham, Leicester City, Villarreal i Braga.

Milan je bez i dalje ozlijeđenog Ante Rebića uspješno preskočio gostovanje kod Celtica. 'Rossoneri' su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Krunića (14) i Brahima Díaza (42), smanjio je Elyounoussi u 76. minuti, da bi Hauge u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio tri boda za talijanski sastav.

U drugom susretu Lille je porazio prašku Spartu sa 4:1. Sjajnu predstavu pružio je trostruki strijelc Yazıcı (45, 60, 75), a među strijelce se upisao i Ikone (66). Za češki sastav, koji je od 23. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Krejčija, zabio je Dočkal (46). Domagoj Bradarić je igrao do 76. minute za Lille.

• +22
Dinamo - Feyenoord, 1. kolo Europske lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

Tottenham je u susretu J skupine pobijedio LASK sa 3:0 golovima Lucasa Moure (18), Andradea (27-ag) i Son Heung-Mina (84), dok je Royal Antwerp na gostovanju porazio Ludogorec sa 2:1.

Uvjerljiv je bio i Leicester City u skupini G porazivši Zorju sa 3:0. Golove su zabili Maddison (29), Barnes (45) i Iheanacho (67). Za goste je cijeli susret igrao Lovro Cvek.

U drugom susretu iz ove skupine Braga je identičnim rezultatom porazila AEK. Galeno (44), Paulinho (78) i Ricardo Horta (88) zabili su za portugalski sastav. Marko Livaj je za goste igrao zadnjih pola sata.

• +32
Rijeka - Real Sociedad Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Villarreal je u sjajnom dvoboju iz skupine I porazio Sivasspor sa 5:3. Kubo (13), Bacca (20), Foyth (57) i Paco Alcacer (74, 78) su zabili za 'Žutu podmornicu', dok su strijelci za turski sastav bili Kayode (33), Yatabare (43) i Gradel (64).

U drugom susretu Maccabi Tel-Aviv je bio bolji od Karabaga sa 1:0, a gol odluke zabio je Cohen u 10. minuti. Filip Ozobić je igrao za goste do 80. minute.

Hoffenheim je u dvoboju L skupine pobijedio Crvenu zvezdu sa 2:0, a strijelci su bili Baumgartner (64) i Dabour (90+3). Andrej Kramarić je izvan stroja zbog koronavirusa.

• SKUPINA A CSKA Sofija - CFR Cluj 0-2 Young Boys - AS Roma 1-2
  • SKUPINA B Dundalk - Molde 1-2 Rapid Beč - Arsenal 1-2
  • SKUPINA C Bayer Leverkusen - Nica 6-2 Hapoel Beer-Sheva - Slavia 3-1
  • SKUPINA D Standard Liege - Rangers 0-2 Lech Poznan - Benfica 2-4
  • SKUPINA E PSV Eindhoven - Granada 1-2 PAOK - Omonia 1-1
  • SKUPINA F Napoli - AZ Alkmaar 0-1 RIJEKA - Real Sociedad 0-1
  • SKUPINA G Braga - AEK 3-0 Leicester City - Zorja 3-0
  • SKUPINA H Sparta Prag - Lille 1-4 Celtic - Milan 1-3