OSMINA FINALA LIGE PRVAKA

Pjanić rastužio 'kraljeve', sir Alex umirovio Talijane

10.03.2010 u 22:28

Manchester United kapitalizirao je novom pobjedom prednost stečenu u Milanu (3:2), dok je Lyon preko Miralema Pjanića rastužio prepuni Santiago Bernabeu i obranio minimalnu pobjedu (1:0) iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka

Zanimljivo je bilo u uzvratnim utakmicama osmine finala Lige prvaka igranima u srijedu navečer. Lyon i Manchester United pridružili su se Arsenalu i Bayernu u četvrtfinalu.

Manchester United još je u prvoj utakmici u Milanu pobjedom 3:2 najavio svoj prolaz u četvrtfinale, no visokom pobjedom na Old Traffordu doslovce je ubrzao umirovljenje mnogih zvijezda Milana. Jednostavno, nakon 4:0 Talijani će morati dobro razmisliti kako dalje, jer gotovo da su preuzeli nekadašnji stil rada madridskog Reala koji je kupovao zvijezde, ali od rezultata nije bilo ništa. Nešto slično, ponajprije kupovinom Ronaldinha i Davida Beckhama, učinio je i Milan, s identičnim učinkom.

Rooney dvaput, a Park i Fletcher po jednom 'izbušili' su golmana Abbiatija, a Milan nije ni znao ni umio uzvratiti. Tek ulaskom Beckhama, koji je konačno istrčao 'na svoj' Old Trafford i bio dočekan velikim pljeskom domaćih navijača, malo se poboljšala igra talijanske momčadi. No i to je bilo daleko od potrebnog. Sir Alex Ferguson konačno je, nakon dugo godina, bio uspješniji od velikog suparnika iz grada mode, a Leonardo, ukoliko uopće preživi ispadanje iz Lige prvaka, morat će dobro razmisliti kako dalje.

Ako je ispadanje Milana bila mala drama za Talijane, što reći o ispadanju madridskog Reala? Lyonu je bilo dovoljno pola sata izvrsne igre za remi i prolaz u idući krug natjecanja, a Španjolci će u analizama itekako morati pronaći uzroke šestog uzastopnog ispadanja iz Lige prvaka u osmini finala. Novac uložen u dovođenje ponajprije Cristiana Ronalda i Kake zasad se isplaćuje tek u Primeri, no 'kraljevski klub' je još daleko od osvajanja naslova prvaka Španjolske.

Protiv Lyona sve je krenulo izvrsno. Cristiano Ronaldo postigao je gol za 1:0 već u 6. minuti i time anulirao poraz od 0:1 iz Lyona, no nakon toga Španjolci više nisu zabili. Nije da nisu imali prilika, ispromašivali su se domaći nogometaši, umjesto mreže pogađali okvir gola, a sve im se osvetilo u drugom poluvremenu. Za razliku od prvih 45 minuta, Lyon je u nastavku zaigrao izvrsno, ofenzivno i s puno trke i borbe, a Realovi prelasci centra igrališta u tim trenucima bili su prava rijetkost.

Takva ofenziva Francuzima se isplatila u 75. minuti, kad je Miralem Pjanić iskoristio kratko dodavanje Lisandra u domaćem kaznenom prostoru i izjednačio na 1:1. Bosanskohercegovački reprezentativac dotad i nije bio među boljim igračima gostujuće ekipe, no postigao je pogodak koji je lansirao Lyon u četvrtfinale Lige prvaka. Do kraja susreta 'galacticosi' nisu opravdali svoj nadimak i njihov pritisak nije urodio nijednom pravom prilikom. Zato su gosti mogli zabiti barem gol ili dva iz kontranapada, no Lisandro i društvo propisno su se ispromašivali.

REAL MADRID LYON 1:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Cristiano Ronaldo (6), 1:1 Pjanić (75)

Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa (Diarra 84); Granero (Van der Vaart 62), Diarra, Kaka (Raul 77), Guti; Cristiano Ronaldo, Higuain
Lyon: Lloris; Reveillere, Cris, Boumsong (Källström 46), Cissokho; Govou, Toulalan, Makoun (Gonalons 46), Pjanić (Ederson 84), Delgado; Lisandro Lopez

MANCHESTER UNITED - MILAN 4:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Rooney (13), 2:0 Rooney (46), 3:0 Park (59), 4:0 Fletcher (87)

Manchester United: Van der Sar; G. Neville (Rafael 66), Ferdinand, Vidić, Evra; Nani, Fletcher, Scholes (Gibson 73), Park; Rooney (Berbatov 66), Valencia
Milan: Abbiati; Abate (Beckham 63), Bonera (Seedorf 46), Silva, Jankulovski; Pirlo, Ambrosini, Flamini; Ronaldinho; Borriello (Inzaghi 68), Huntelaar