U SAVEZU 'PROGLEDALI'

Pique bio u pravu pa kažnjen tek jednom utakmicom

07.03.2012 u 19:33

Gerard Pique, 25-godišnji nogometaš Barcelone, kažnjen je od strane Španjolskog nogometnog saveza s jednom utakmicom kazne, nakon što je prošlog vikenda zaradio crveni karton

Isključen je standardni nogometaš prve momčadi Barcelone na početku drugog dijela utakmice protiv Sporting Gijona, koju je njegova momčad dobila s 3:1. Pique je napravio prekršaj na posljednjem igraču, ali je poslije utakmice javnosti rekao da je to bio crveni karton ne zbog tog starta, već zbog riječi koje je uputio sucu na kraju prvog dijela.

'Sudac me isključio s predumišljajem i to stoga jer sam ga kritizirao u poluvremenu', rekao je tada Pique

Španjolski reprezentativac je navodno tražio objašnjenje zašto nije za Barcelonu sviran penal u prvih 45 minuta, a nakon tih saznjanja (o verbalnim kritikama) Piqueu je prijetila i veća kazna, no na kraju se tamošnji savez zadržao na najminimalnijoj kazni, a ona je - jedna utakmica.

Time će Pique propustiti subotnje gostovanje kod Racing Santandera.