PROŠAO ROK ZA ZAMJENE

Phoenix šokirao Clipperse, Dallas sve bolji

16.03.2012 u 09:56

Posljednjeg dana roka za 'tradove' košarkaša u NBA ligi odigrano je pet vrlo zanimljivih utakmica

Dallas Mavericks su sinoć svladali Charlotte Bobcats 101:96 nakon što su preživjeli njihov nalet u prve dvije četvrtine i probudili se u drugom dijelu utakmice.

Značajno je i to da je to druga pobjeda zaredom Dallasa u mjesec dana.

'To su dvije pobjede i napravili smo dobar posao, ali ako pogledate naš raspored, on sada postaje sve teži', kazao je trener aktualnih prvaka NBA Mavericksa Rick Carlisle

Charlotte (6-36) je povela rano serijom 20-4 i stvorila prednost od 14 koševa u drugoj četvrtini, prije nego što su Mavericks smanjili razliku na šest koševa na poluvremenu, zabivši zadnjih sedam koševa u drugoj četvrtini.

'Razgovarali smo o tome da nam treba bolji početak', kazao je napadač Mavericksa Dirk Nowitzki. 'Ali smo opet sporo počeli.'

Mavericks (25-20) su dobili zalet u trećoj četvrtini, predvođeni Nowitzkim, koji je zabio nekoliko trica za vodstvo 65:62 koje su onda povećali na 17 koševa četiri minute prije kraja.

Charlotte je popravila šut i došla na tri razlike 20 sekundi prije kraja, no opet je Nowitzki spasio stvar za Dallas pogodivši dva slobodna bacanja za konačan rezultat.

Nowitzki je utakmicu završio sa 27 koševa. Kod Bobbcatsa je Jason Terry imao tri trice iz pet pokušaja s ukupnim učinkom od 18 koševa, dok je najučinkovitiji bio Corey Maggette sa 21 košem.

Inače, Dallas nije izgubio nijednu od 15 utakmica protiv Charlotte.

Oklahoma City je sinoć pobijedila Denver Nuggets 103:90, a do pobjede su je odveli Kevin Durant sa 24 postignuta pogotka i Russell Westbrook sa 23.

James Harden, koji je ušao s klupe, zabio je 18 koševa za Thunder, koji je nadigrao Denver 28:14 u trećoj četvrtini.

Kod Nuggetsa je Andre Miller zabio 17 koševa, a Danilo Gallinari.

Thunder je bio agresivan u trećoj četvrtini, a Nuggets nisu. Durant je predvodio svoju momčad s devet postignutih pogodaka u tom dijelu utakmice i razlika od jednog koša s poluvremena pretvorena je u vodstvo 68:57 4:08 prije kraja četvrtine. Denver se više nije približio na manje od osam koševa do kraja.

Napad Nuggetsa je zakazao u trećoj četvrtini. U prve 2.22 minute igre nisu zabili ni koša i uspjeli su sakupiti svega 14 pogodaka u tom dijelu utakmice.

Phoenix je u Los Angelesu – bez veterana Stevea Nasha i Granta Hilla - slavio protiv domaćih Clippersa 91:87. Sunsi su nadigrali Clipperse ponajprije zahvaljujući rekordnom 21 ovosezonskom poenu Shannona Rowna, a pripomogao je i Frye sa 12 i 6 skokova. Kod domaćih je bolji od ostalih bio Griffin sa 25 koševa i 8 uhvaćenih lopti.

Milsap se nakon promašenog polaganja za pobjedu u regularnom dijelu utakmice iskupio ključnim krađama i asistencijama u produžetku za pobjedu Utaha nad Minnesotom 111:105. Dva je puta u zadnjoj minuti produžetka Milsap krao lopte gostima, dok je Gordon Hayward sa 18 od svojih 26 poena u zadnjoj četvrtini i produžetku odradio posao do kraja. Timberwolvese je uobičajeno predvodio Kevin Love sa 25 koševa i 16 skokova, Nikola Peković je dodao 20 poena, a valorizacijski je vrlo dobar bio i Ridnour s double-double učinkom od 18 poena i 13 dodavanja.

I na kraju, Washington je na gostovanju kod Hornetsa na krilima Walla pobijedio New Orleans 99:89. Wall je utakmicu okončao sa 26 koševa i 12 asista, dok je Kaman za domaćina ubilježio 20 poena i 7 skokova.

Prije susreta su iz Washingtona objavili da su u razmjeni triju momčadi dali Nicka Younga u LA Clipperse te JaValeea McGeeja i Ronnyja Turiafa u Denver, a zauzvrat su uzeli centra Nenea iz Nuggetsa.

NBA liga, četvrtak:

New Orleans - Washington 89-99 (Kaman 20k, 7s, 4a / Wall 26k, 4s, 12a)

Dallas - Charlotte 101-96 (Nowitzki 27k, 6s, 5a / Thomas 14k, 8s)

Utah - Minnesota 111-105, nakon produžetka (Milsap 16k, 11s, 4a, Hayward 26k / Love 25k, 16s, Rodnour 18k, 13a)

Denver - Oklahoma City 90-103 (Miller 17k, 3s, 3a, / Durant 24k, 8s, Westbrook 23k)

LA Clippers - Phoenix 87-91 (Griffin 25k, 8s, 4a / Brown 21k, Frye 12k, 6s)

8. Memphis 41 24 17
9. Minnesota 43 22 21