DOMA KAO LAVINA

Phoenix samljeo i Kobejeve Lakerse

29.12.2009 u 10:34

Kobe Bryant i moćni Los Angeles Lakersi otišli su u pustinju u ponedjeljak s rekordom lige, što na terenu u srazu s Phoenix Sunsima međutim nisu uspjeli pokazati

Amare Stoudemire je postigao 26 pogodaka, pričuva Jared Dudley 19 i Sunsi su prizemljili aktualne prvake NBA pobjedom od 118-103.

'Jako nam je drago da smo ih uspjeli pobijediti jer su oni najbolja ekipa u NBA,' kazao je trener Sunsa Alvin Gentry.

Steve Nash je ubacio 16 koševa uz 13 asistencija, Channing Frye je dodao 14 sa 11 skokova, dok je Goran Dragič također sakupio 14 koševa za Sunse (20-12) čija je klupa nadigrala zamjene Lakersa 52-31.

Kobe Bryant je zabio 34 koša, Lamar Odom devet sa 13 skokova za Lakerse (24-6) koji su izgubili u zadnje dvije od tri utakmice.

Sunsi su izgubili prve dvije utakmice u Los Angelesu s 21 i 20 koševa razlike. Međutim, jučer su u svakom smislu nadigrali Lakerse.

Phoenix je vodio 56-50 u poluvremenu a treću su četvrtinu otvorili nizom trica.

Kod rezultata 67-62 Frye je pogodio dvije trice, dok su Nash, Jason Richardson i Dudley svaki pogodili po jednu za seriju od 20-6, povećavši vodstvo na 87-68.

Kod 102-87 za Sunse osam minuta prije kraja, trener Lakersa Phil Jackson zapravo je predao utakmicu kada je izvukao Bryanta iz igre.

Boston Celticsi su stigli do drugog poraza u gostima kada su ih Golden State Warriorsi svladali 103-99. Monta Ellis je zabio 37 koševa, uključujući i dva slobodna bacanja 2.3 sekunde prije kraja i Warriorsi su nadokandili rani gubitak od 18 koševa.

Rajon Rondo je postigao 30 pogodaka uz 15 asistencija, Ray Allen 24 za vodeće u Istočnoj konferenciji Celticse (23-7)

Argentinac Andres Nocioni zabio je 21 koš a Slovenac Beno Udrih 17, uključujući i ključnu tricu 1:41 minutu prije kraja, za pobjedu Sacramento Kingsa nad Denver Nuggetsima od 106-101.

Vodeći strijelac lige Carmelo Anthony zabio je 34 koša, a Nene 25 za Nuggetse koji su imali realizaciju slobodnih bacanja 20 od 35.