POTOPIO KÖLN

Petrić zabio hat-trick u prvih 45 minuta

19.03.2011 u 16:30

U 27. kolu njemačkog nogometnog prvenstva raspucao se je napadač HSV-a Mladen Petrić u susretu hamburškog kluba protiv Kölna

U utakmici između HSV-a i Kölna već nakon prvih 45 minuta je postalo jasno da tri boda ostaju u Hamburgu. Naime, domaćin je nakon prvog poluvremena vodio sa 4:0, a tri gola je postigao hrvatski reprezentativac Petrić (12, 38, 42). Još jedan pogodak je dodao Ben – Hatira (32) . U nastavku se u strijelce upisao još jedan hrvatski nogometaš, ali u gostujućem dresu. Mate Jajalo je pogodio u 50. minuti, ali dvije minute kasnije Kačar je vratio prednost HSV-a na četiri razlike. U 58. već je bilo 6:1 kada je s bijele točke bio precizan Ze Roberto. Da obrane više ne postoje vidjelo se je u 62. minuti kada je Podolski zabio drugi gostujući pogodak što je bio konačan rezultat.

Poslije nesretnog ispadanja iz Lige prvaka Bayern je u gostima svladao Freiburg 2:1. Strijelci za Bayern bili su Mario Gomez (9) i Franck Ribery (88), a za Freiburg je zabio u 17. minuti Papiss Cisse, s tim da je tri minute ranije promašio 11-erac. Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu za Bayern.

Hannover je kod kuće svaladao Hoffenheim 2:0 golovima Didiera Konana (38) i Mohammeda Abdellaouea (53). Hrvatski igrač Boris Vukčević igrao je do 65 minute za Hoffenheim, dok Josipa Šimunića nije bilo ni na klupi za pričuve. Hannover se nalazi na trećem mjestu sa 50 bodova, koje mu donosi Ligu prvaka, dok Bayern zaostaje dva boda i zasad je izvan pozicija koje vode u Ligu prvaka.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa vodeća Borussia Dortmund je kod kuće protiv Mainza odigrala nedlučeno 1:1. Borussia je povela golom Matsa Hummelsa u 8. minuti, a bod Mainzu donio je 20-godišnji hrvatski napadač Petar Slišković. On je u igru ušao u 78. minuti, a za izjednačenje je zabio 89.

Rezultati:

Nürnberg – Werder 1:3 (Gündogan 30 / Wagner 27-11m, 89-11m, Pizarro 50)
Hannover – Hoffenheim 2:0 (Konan 38, Abdellaoue 53)
Freiburg – Bayern 1:2 (Cisse 17 / Gomez 9, Ribery 88)
Eintracht – St. Pauli 2:1 (Gekas 34-11m, 77 / Takyi 42)
HSV -Köln 6:2 (Petrić 12, 38, 43, Ben-Hatira 32, Kačar 52, Ze Roberto 58-11m / Jajalo 50, Podolski 62)
Borussia D. - Mainz (Hummels 8 / Slišković 89)