TRIJUMF MLADOSTI, BOD JUGA

Petar Muslim potopio sjajne Crnogorce

11.11.2009 u 22:38

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti upisali su i šestu pobjedu u Jadranskoj ligi nakon što su u Kotoru slavili protiv Cattaro Maximusa 12:7, dok su u derbiju kola Jug Croatia osiguranje i Jadran Herceg Novi odigrali bez pobjednika 7:7

Cattaro je odlično otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine vodio je 2:0. Prednost od dva gola viška zadržao je i do poluvremena (4:2), no u trećoj dionici dogodio se veliki obrat. Mladost je razbila suparnika rezultatom 6:1 i u zadnju dionicu ušla je s vodstvom 8:5. U posljednjoj četvrtini samo je povećala prednost na konačnih plus četiri. 'Žapce' su predvodili Muslim (4), Zubčić (2) i Martinić (2), dok je Pavić sakupio 11 obrana. U domaćim redovima najefikasniji su bili Varga (2), Đogaš (2) i Žanetić (2), a Mile Smodlaka je zabio jedan gol.

U derbiju kola Jug CO i Jadran HN su remizirali, premda je Sandro Sukno pet sekundi prije kraja utakmice imao kontru. No, vratar gostujuće momčadi Ščepanović sjajno je reagirao i zaustavio je njegov udarac. Sukno je predvodio Jug sa tri gola, dok je u suparničkim redovima prvi strijelac bio Radović (2), Ščepanović je na koncu sakupio 13 obrana.

Na ljestvici vode Mladost i Budva sa po šest pobjeda, dok su na začelju četiri momčadi bez bodova - splitski Jadran, Medveščak, Koper i POŠK.