PRVAK NASTAVIO NIZ

Perišić sudjelovao u pobjedi Borussije

06.08.2011 u 09:14

Aktualni prvak dortmundska Borussia i u novom se prvenstvu vratila starim navikama - pobjedama i dobrim igrama

U prvom kolu 49. sezone Bundeslige crno-žuti su na domaćem Westfallenu (Signal Iduna Park) pobijedili Hamburger SV našega Mladena Petrića s 3:1.

Domaćini, koji su dominirali gotovo cijelu utakmicu poveli su preko Grosskreutza u 17. minuti, a nakon fenomenalne akcije Lewandowskog i Götzea, Götze u 29. zabija za 2:0. Grosskreutz je odmah na početku drugoga dijela povisio na 3:0, zabivši u 48. minuti svoj drugi gol.

Mladen Petrić igrao je za goste 90 minuta, no uglavnom je bio nezapažen, dok je Ivan Perišić debitirao za Borussiju ušavši u 76. minuti, a bio je dosta aktivan u 15-ak minuta koliko je igrao. Već u prvom dodiru s loptom odlično je proigrao Japanca Kagawu, a u 81. minuti iz slobodnog udarca je zatresao mrežu, no s vanjske strane. Počasni pogodak za HSV postigao je Tesche u 79. minuti.