NHL LIGA

Penguinsi dobili sedmu u nizu

08.03.2012 u 09:46

S dva pogotka i jednom asistencijom Pascal Dupuis bio je junak Pittsburghove pobjede protiv Toronta (3-2) u skromnom programu koji je ponudila srijeda u NHL ligi...

Nakon što je prva trećina u Consol Energy Centeru zaključena bez pogodaka, u drugoj su gosti poveli preko Phila Kessela i Carla Gunnarssona. Dupuis je svojim prvim pogotkom večeri smanjio do kraja te dionice, da bi u posljednjoj trećini Penguinsi u potpunosti preokrenuli. Najprije je u drugoj minuti izjednačio Jordan Staal, da bi nepune tri minute kasnije Dupuis donio sedmu uzastopnu pobjedu Pittsburghu. Dodajmo i da je Staal uz pogodak upisao i asistenciju, a ovo mu je bila šesta uzastopna utakmica (rekord karijere) u kojoj je ubilježio barem poen.

Penguinsima je ovo bila 11. domaća pobjeda u zadnjih 12 dvoboja, dok je Toronto pao osmi put u devet posljednjih utakmica i zaostaje pet bodova za Winnipegom koji drži osmo mjesto u Istočnoj konferenciji.

Dva boda udaljen od Winnipega, koji je na posljednjem mjestu koje jamči doigravanje, sada je Buffalo koji je u srijedu nakon produžetka s 3-2 svladao Carolinu. Odlučujući je pogodak nakon 56 sekundi dodatnog vremena postigao Jason Pominville.

12. Anaheim 67 25 4 10 28 68
13. Minnesota 67 21 7 10 29 66