PAO 'HRVATSKI' KRIM

Penezić briljirala, ali poražena u Ligi prvakinja

12.02.2012 u 22:21

Najbolja hrvatska rukometašica Andrea Penezić zabila je devet golova u porazu slovenskog Krima u Podgorici kod Budućnosti 29-21 u 2. kolu skupine II u drugom krugu Lige prvakinja

Slovenske prvakinje dobile su prvo poluvrijeme sa 14-13, ali ih je u nastavku crnogorska ekipa deklasirala. Radmila Miljanić predvodila je Budućnost s 10 golova. Andrea Penezić, koja je Svjetskom prvenstvu u prosincu prošle godine bila odabrana u najbolju sedmorku prvenstva, bila je uvjerljivo najefikasnija kod Krima s 9 golova. Kristina Franić i Andrea Šerić dodale su po dva pogotka, dok je četvrta hrvatska reprezentativka iz Krima, golmanica Jelena Grubišić, bila jako dobra u prvom poluvremenu, u kojem je obranila sedam lopti.

U drugoj utakmici skupine, rumunjski Oltchim je kod kuće pobijedio Metz sa 30-21. Oltchim i Budućnost imaju po četiri boda, dok su Metz i Krim bez bodova.

Hrvatska reprezentativka Maja Zebić postigla je tri pogotka za svoj Itxako, koji je na gostovanju kod norveškog Larvika odigrao 23-23 u skupini I. U drugoj utakmici, Györi je kao domaćin pobijedio Midtjylland 35-27. Györi vodi na ljestvici s 4 boda, slijede Larvik s 3, Itxako s jednim i Midtjylland bez bodova.