BUDAN PROMAŠIO PENAL

Pazzini u debiju donio bodove Interu

30.01.2011 u 19:28

U derbiju 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Palermo 3:2 nakon što je gubio 0:2 nakon prvog poluvremena

Junak utakmice bio je Giampaolo Pazzini koji je u prvom nastupu za Inter nakon što je prošlog tjedna stigao iz Sampdorije, postigao dva gola i izborio jedanaesterac. Za razliku od Pazzinija koji će po dobrome pamtiti prvi nastup u dresu talijanskog prvaka, veznjak Palerma Javier Pastore je postao tragičar utakmice. Kod vodstva Palerma 2:0 uzdrmao je vratnicu, a kod rezultata 2:1 je promašio jedanaesterac.

Pazzini je golove zabio u 56. i 73. minuti, a među Interove strijelce upisao se i Samuel Eto'o iz kaznenog udarca u 76. minuti. Strijelci za Palermo bili su Fabrizio Miccoli (5) i Antonio Nocerino (36).

Jedanaesterac je promašio i napadač Cesene naš Igor Budan u susretu protiv Leccea (1:1). Budan je zapucao kazneni udarac u 82. minuti pri vodstvu domaćina 1:0. Međutim, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cesenu je spasio Erjon Bogdani postigavši izjednačujući gol.

Napoli je deklasirao Sampdoriju 4:0, a golove su zabili Edinson Cavani (16, 45-11m, 56) i Marek Hamsik (48).

Utakmica između Bologne i Rome prekinuta je u 18. minuti zbog jakog snijega.

Na ljestvici vodi Milan sa 47 bodova, Napoli je na drugom mjestu s četiri boda manje, Lazio je treći sa 40, a Inter i Roma imaju po 38 bodova.