EUROLIGA

Partizan 'rastura', Hrvati izvrsni

03.02.2010 u 23:26

U prvim odigranim utakmicama 2. kola drugog kruga Eurolige hrvatski košarkaši iskazali su se učinkom. Ipak, najveće iznenađenje je vrhunska igra Partizana i pobjeda nad Barcelonom

Hrvatski košarkaš Mario Kasun odigrao je sjajnu utakmicu za Efes Pilsen koji je u 2. kolu TOP-a 16 Eurolige na svom parketu svladao Montepaschi sa 88:78. Kasun je za 18 minuta provedenih na terenu postigao 17 koševa uz šut za dva 7:8, dok je slobodna bacanja gađao 5:5, a tomu je pridodao i 9 skokova. Nakon dva kola i Efes Pilsen i Montepaschi imaju po jednu pobjedu i jedan poraz.

Odličnu utakmicu odigrao je i Zoran Planinić za CSKA iz Moskve koji je kao gost u Kaunasu svladao Žalgiris sa 83:68 u susretu 2. kola skupine G. Planinić je za 26 minuta postigao 16 koševa (šut za dva 4:6, trica 2:3, slobodna bacanja 2-4) uz 6 skokova i 4 asistencije. U sastavu Žalgirisa Mario Delaš je igrao 13 minuta i postigao 7 poena (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 5:5) uz 1 skok, ali i pet osobnih pogrešaka.

U skupini H u kojoj se natječe i hrvatski prvak Cibona Olympiakos je kao domaćin uvjerljivo nadigrao Himki sa 87:69. Hrvatski reprezentativac Nikola Vujčić je za 16 minuta provedenih na parketu postigao 11 koševa (šut za dva 5:7, slobodna bacanja 1:2) uz 4 skoka i 2 asistencije. Olympiakos se ovom pobjedom izdvojio na vrhu s dvije pobjede, dok Himki ima po pobjedu i poraz.

Barcelona je u Beogradu protiv Partizana u svom 12. ovosezonskom euroligaškom nastupu pretrpjela prvi poraz. Partizan je slavio nakon produžetka sa 67:66, te zasjeo na vrh ljestvice s pobjedama protiv europskoh velikana Panathinaikosa i Barcelone.