NAKON ISPADANJA

Papadopoulos: Salzburg je iskusniji i to je presudilo

06.08.2009 u 14:28

Bez obzira što je bio strijelac u Zagrebu na utakmici protiv Salzburga, Grk u Dinamovom dresu Dimitros Papadopoulos nije imao razloga za veselje. Ispadanje od austrijskog prvaka teško je palo i njemu

U posljednje dvije utakmice Papadopoulos je postigao dva gola i tako pokazao svoje golgeterske sposobnosti. Ipak, bez obzira na to, poraz od Salzburga ga peče.

'Bila je to jako čudna utakmica. Imali smo 1:1 iz Salzburga i morali smo držati 0:0, ali i napadati. Nije nam bila namjera braniti se, no tako je ispalo u prvom poluvremenu. Red Bull je iskusna momčad, imaju starije igrače i možda je to presudilo. U drugom smo poluvremenu igrali puno bolje. Postigli smo taj izjednačujući gol i imali smo šanse za drugi pogodak, no završilo je kako je završilo. Sada moramo podići glave i krenuti dalje', smatra bivši grčki reprezentativac, a osvrnuo se i na ono što je pred Dinamom, pokušaj kvalificiranja u Europsku ligu.

'Možemo se kvalificirati u Europsku ligu. S nestrpljenjem očekujemo ždrijeb u Nyonu i vjerujem da imamo šanse. Svaka utakmica je teška i nebitno je hoćemo li igrati protiv teškog ili lakog protivnika. Najvažnije je da na terenu dajemo maksimum i da sa 100 posto ulazimo u svaku utakmicu.'

O stanju u svlačionici Papadopoulos je kratko kazao: 'Svi smo tužni, ali takav je nogomet. Ta utakmica je iza nas i moramo se brzo okrenuti predstojećim susretima i novim izazovima.'

Dotaknuo se i svoje prilagodbe na novi klub: 'Jako sam zadovoljan načinom rada s kojim sam se ovdje susreo. Iz dana u dan osjećam se sve bolje. Riješio sam neka životna pitanja kao što je pronalazak stana, a stiže mi i supruga, tako da polako stvari dolaze na svoje mjesto.'