KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Pao bez šansi protiv Atletica, prošli Debrecen i Maccabi

26.08.2009 u 08:26

U utorak smo saznali imena pet klubova koji su izborili nastup u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Atletico Madrid, Debrecen, Lyon, Maccabi Haifa te Zürich osigurali su igranje u najelitnijem europskom klupskom natjecanju

Pet klubova koji su se u utorak plasirali u Ligu prvaka već su to praktički osigurali i nakon prve utakmice, no u uzvratima su potvrdili svoju dominaciju nad protivnicima.

Atletico Madrid – Panathinaikos 2:0 (prva utakmica 3:2)

Španjolski klub pokazao se kao nepremostiva prepreka za atenski Panathinaikos čije boje brane Galinović i Rukavina. Naime, nakon slavlja u Ateni madridski je klub to ponovio i na svom stadionu, slavivši 2:0. I dok je Galinović cijelu utakmicu branio za zelene iz Atene, Rukavina nije dobio priliku zaigrati u Madridu. Već u četvrtoj minuti Vintra je ubacio loptu u vlastitu mrežu, da bi pobjedu Atletica potvrdio Aguero u 83. minuti

Anderlecht – Lyon 1:3 (prva utakmica 1:5)

Francuski Lyon bez ikakvih teškoća je preskočio belgijski Anderlecht. Iako je nakon prve utakimice već sve bilo jasno, 'lavovi' iz Lyona su deklasirali svog suparnika i pred njihovim gledateljima, pobijedivši s visokih 3:1. Bila je to večer Lisandra, koji je postigao tri pogotka za Lyon, i to u 26, 32. i 41. minuti da bi Suarez u 51. iz jedanaesterca samo ublažio poraz Anderlechta

Debrecen – Levski 2:0 (prva utakmica 2:1)

U Mađarskoj se u utorak pisala nogometna povijest jer je Debrecen nakon Ferencvarosa 1995. godine postao drugi mađarski klub koji se plasirao u to natjecanje. Bugarski Levski iz Sofije pokazao se kao preslab protivnik Debrecenu. Nakon što su došli na korak do sna pobjedom u Sofiji 2:1, momčad Debrecena je svoj ulazak u Ligu prvaka potvrdila pobjedom i na svom travnjaku, slavivši sa 2:0. Ako je i bilo dvojbe, one su riješene do 35. minute kada su domaćini golovima Varge u 13. te Rudolfa u 35. postigli dva pogotka i tako riješili pitanje pobjednika.

Zürich - Ventspils 2:1 (prva utakmica 3:0)

Budući da u povijesti nijedan klub u nekom europskom natjecanju nije uspio nadoknaditi poraz 0:3 na svom terenu, teško je bilo očekivati da će to prvi put uspjeti baš latvijskom Ventspilsu protiv Züricha. Tako i bi. Švicarski je predstavnik odigrao rutinsku utakmicu te su pred svojim gledateljima proslavili prolazak u Ligu prvaka, pobijedivši 2:1. U prvih osam minuta utakmice pala su čak dva pogotka, ali na različitim stranama. Domaćine je u šestoj minuti u vodstvo doveo Vonlanthen, da bi Tigirlas dvije minute kasnije izjednačio na 1:1. Pobjedu Zürichu osigurao je Abdi u sudačkoj nadoknadi.

Maccabi Haifa - Red Bull 3:0 (prva utakmica 2:1)

Red Bull iz Salzburga u Izrael je doputovao s teškom misijom nadoknaditi minus od jednog pogotka iz prve utakmice. Momčad koja je izbacila iz ovog natjecanja zagrebački Dinamo pokazala je da nema tu kvalitetu te je i na gostovanju u Haifi poražena od Maccabija. Domaćini su osokoljeni pobjedom u Salzburgu potvrdili svoju kvalitetu i na svom stadionu, pobijedivši lako sa 3:0. Prvi pogodak za Maccabi djelo je Dvalishvilija u 31. minuti, Golasa je u 57. minuti povećao vodstvo na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Ghadir pogotkom u 90. minuti.