EUROLIGA

Panathinaikos očitao lekciju 'hrvatskom' Feneru

02.02.2012 u 21:42

Košarkaši Panathinaikosa na pravi su način ispravili prošlotjedni domaći poraz protiv Uniksa. U 3. kolu Top 16 faze Eurolige, u skupini G, grčka je momčad u gostima pobijedila Fenerbahçe 77:56

Stvari su po domaći sastav, kojeg trenira hrvatski strateg Neven Spahija, krenule nizbrdo na samom startu utakmice. Prva je četvrtina završila sa čak 24:9 za Pao i nakon toga više nije bilo povratka. Panathinaikos je čvrstom i tvrdom igrom čuvao prednost i na kraju pobijedio sa 19 poena razlike.

Kaimakoglou je ubacio najviše kod pobjednika - 19 poena uz pet skokova. Mike Batiste je dodao 15 uz pet skokova, a Romain Sato 12 uz deset skokova. Kod Fenerbahçea je hrvatski igrač Roko Ukić bio sa 11 poena drugi strijelac (12 je ubacio Jerrells). Ukić je uz to imao dva skoka, tri asistencije i tri izgubljene lopte. Imao je jako loš 1-7 šut za tri poena, 3-5 za dva i 2-2 s linije slobodnih bacanja. Ukupno je igrao 29 minuta.

Bojan Bogdanović je igrao 26 minuta, te je ubacio tek tri poena. Promašio je jedan šut za dva poena, imao također slabih 1-5 za tri, a jednom je asistirao i jednu loptu izgubio. Treći Hrvat Marko Tomas nije u četvrtak nastupio za Spahijinu momčad.

Nakon ovog rezultata Fener ima omjer 1-2, a Panathinaikos 2-1. Vodeća momčad je ruski Uniks bez poraza (3-0).