ATP LISTA

Pad Hrvata, Čilić ispao iz TOP 10

19.04.2010 u 11:23

Nakon još jednog neuspješnog tjedna i ispadanja u 3. kolu velikog ATP turnira u Monte Carlu, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je dvije pozicije na novoj ATP ljestvici, te je nakon nešto više od dva mjeseca ponovno izvan kruga najboljih 10 igrača svijeta

Čilić sa 2980 bodova trenutačno zauzima 11. mjesto, a 10. Francuz Jo-Wilfried Tsonga ima 25 bodova više.

Jedno mjesto izgubio je i Ivan Ljubičić koji je sa 15. igrač svijeta, Ivo Karlović je izgubio tri pozicije, te je sada 31.

Na prve tri pozicije nema promjena, i dalje je uvjerljivo prvi Švicarac Roger Federer ispred Srbina Novaka Đokovića, dok je pobjednik Monte Carla Rafael Nadal treći.

Novi član prve desetorice u odnosu na prošli tjedan je finalist Monte Carla Španjolac Fernando Verdasco, koji je skočio sa 12. na 9. mjesto.