BEZ IKAKVE DRAME

Ozbiljna Hrvatska upisala novu pobjedu na rukometnom SP-u; naše rukometaše nije omeo ni iznenadni ulazak 'uljeza' u teren

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, u prvoj utakmici druge faze po skupinama u Kairu, Hrvatska je s lakoćom sredila Bahrein te stigla do treće pobjede u nizu 28:18 (13:8)

Ponekad je najteže igrati one utakmice u kojima je javnost unaprijed upisala bodove, no kiks na samom otvaranju protiv Japana (29:29) očigledno je uozbiljio hrvatske rukometaše koji su motivirano ušli u dvoboj protiv najslabije reprezentacije naše nove skupine.

Kad je voljni momenat na visokoj razini, kao što je bio od prve minute protiv ovog azijskog predstavnika, jasno je da uvjerljiva pobjeda nije upitna. Červarovi izabranici zaigrali su čvrsto i odmah otklonili bilo kakve dvojbe oko iznenađenja.

Sjajan početak s 3:0, pa je već u 11. minuti bilo 7:1, na isteku 20. minute na semaforu je stajalo 9:2... Suparnici jednostavno nisu imali rješenja za igru aktualnog europskog viceprvaka, posebice su bili nemoćni protiv hrvatskog obrambenog zida, a najveće uzbuđenje koje se dogodilo u prvom dijelu bilo je kada se terenom prošetao uljez - mačka.

U zadnjim minutama došlo je do malog opuštanja pa se odmor otišlo 'tek' s 13:8. Hrvatska je i u nastavak ušla jednako odlučno (15:8), primirila Bahrein i bez prevelike potrošnje privodila utakmicu kraju. Azijski predstavnik niti u jednom trenutku se nije približio na manje od pet golova razlike.

• +23
Hrvatska - Bahrain, SP u rukometu 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Iz drugog poluvremena treba istaknuti Horvata koji je lob udarcima izluđivao bahrainskog vratara pa smo ponajviše zahvaljujući njegovim golovima (uz obrane Šege) imali u par navrata i do sedam golova prednosti. U zadnjim minutama Bahrein je potonuo pa je završilo s 28:18 što je bila i najveća naša prednost.

Najefikasniji u hrvatskim redovima Horvat sa osam te Martinović i Marić sa po četiri gola dok je Šego imao 12 obrana. Bahrein je predvodio Alsayyad sa šest pogodaka.

Inače, bila je to treća utakmica ove dvije reprezentacije i treća uvjerljiva pobjeda naših. Bahrein smo svladali i na prošlom SP (2019.) kao i u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Riju (2016.).

No sada slijedi ono pravo, dvije ključne utakmice, prva je u subotu (18 sati) protiv Argentine koja na ljestvici ima samo bod manje i pobjeda je jedina opcija. Nakon toga u ponedjeljak (20.30 sati) slijedi sudar sa svjetskim prvakom Danskom. Nadamo se da će taj susret odlučivati o prvom mjestu...

HRVATSKA - BAHREIN 28:18 (13:8)

Kairo. Dvorana: Stadion Kairo 1. Sutkinje: Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura (Francuska)

• HRVATSKA: Pešić 5 obrana, Šego 12 obrana; Marić 4, Duvnjak 1, Horvat 8 (1), Šarac 1, Karačić, Štrlek 1, Čupić 2, Musa, Mamić 2, Šebetić 1, Brozović, Mandić 3, Jaganjac 1, Martinović 4
  • BAHREIN: Husain 14 obrana, Alshuwaikh; Eid, A. Merza 1, Ali, Qambar, Abdulredha, Fadhul, M. Merza 1, Almaqabi, Mahfoodh, Alsalatna 1, Alfardan, Saad 3, Ahmed 6 (2), Alsayyad 6
  • ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Bahrein 6 minuta
  • SEDMERCI: Hrvatska 1/2, Bahrein 2/3