uništio spurse

Ovako zastrašujuće je prije Dončića u povijesti NBA-a odigrao jedino LeBron; je li Divcu barem malo neugodno?

19.11.2019 u 11:03

U košarkaškoj NBA ligi u noći s ponedjeljka na utorak odigrano je ukupno devet utakmica, a osim više nego dobrog nastupa Hrvata Bogdanovića, kojije bio najbolji u porazu Utaha, te Ivice Zupca koji je upisao novi double-double učinak, apsolutni junak večeri bio je 20-godišnji Slovenac Luka Dončić koji je odigrao utakmicu za pamćenje

Luka Dončić je sinoć u domaćoj pobjedi Dallas Mavericksa od 117:110 nad San Antonio Spursima stigao do šestog triple-doublea ove sezone (vodeći u NBA ligi!) sa rekordna 42 koša, 11 skokova i 12 asistencija. Takoje 20-godišnji Slovenac postavio novi rekord karijere u broju koševa, a uz to je postao tek drugi najmlađi igrač u povijesti NBA lige, nakon LeBrona Jamesa, koji je ostvario triple-double s ubačenih 40 koševa prije 21. rođendana. Kako je Dončić igrao pogledajte OVDJE.

Još jedan zastrašujući podatak koji govori koliko je pogriješio glavni menadžer Sacramento Kingsa Vlade Divac što na NBA draftu 2018. kao 2. pick nije izabrao Dončića. A imao ga je na pladnju i znao je baš sve o njemu... Je li Divcu nakon početka ove sezone te nekoliko čudesnih Dončićevih utakmica barem malo neugodno što je tako promašio nikada se neće doznati.

'Imam osjećaj kao da svakog dana doznajem za neke statistike o kojima sam čitao i za one za koje nisam ni znao. Sjajan je osjećaj dostići ih', kazao je Dončić nakon utakmice protiv Spursa. Njegov prosjek od 29,5 koševa, 10,7 skokova i 9,3 asistencije ostavlja bez daha te podatak kako je jedini NBA košarkaš koji je u spomenute tri kategorije među 10 najboljih u ligi. Zbog svega je i jedan od kandidata za MVP-a sezone...

Finney-Smith je dodao 22 koša za Dallas, a Kristaps Porzingis 18 uz 10 skokova. Kod San Antonija je najbolji bio DeMar DeRozan koji je utakmicu završio sa 36 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji pojedinac Utah Jazza u porazu od Minnesota Timberwolvesa, a Ivica Zubac u pobjedi svojih LA Clippersa upisao double-double, dok su Phoenix Suns Darija Šarića poraženi od Boston Celticsa.

Utah Jazz je kod kuće izgubio od Minnesota Timberwolvesa sa 102-112, a Bogdanović je odigrao 31 minutu i s 18 koševa (šut iz igre 7/17, trice 3/7) bio najbolji strijelac poražene momčadi. Tome je pridodao šest skokova i dvije asistencije. Donovan Mitchell je utakmicu završio sa 17 koiševa, a Rudy Gobert sa 16 i 14 skokova.

Karl-Anthony Towns je predvodio goste sa 29 koševa, od čega je sedam trica, i 13 skokova, a Jeff Teague je dodao 21 ubačaj i 11 asistencija.

LA Clippers su sa 90-88 kod kuće slavili protiv Oklahoma City Thundera, a pobjedu im je osigurao Paul George koji je zabio tricu 25.9 sekundi prije kraja.

Montrezl Harrell je za pobjedu Clippersa zabio 28 koševa uz 12 skokova, George je dodao 18, a Zubac je slavlju svoje momčadi pridonio sa 12 koševa (šut iz igre 4/8, trice 0/1) i deset skokova te jednom asistencijom u 20 minuta na terenu. To mu je treći double-double ove sezone. Chris Paul je bio najbolji u redovima Oklahome sa 22 poena.

Boston Celtics su se vratili na pobjedničke staze, sinoć su sa 99-85 u gostima svladali Phoenix Sunse Darija Šarića. Hrvatskom košarkašu je za dlaku izmakao double-double, u 29 minuta igre zabio je devet koševa (šut iz igre 3/13, trice 2/6) i ugrabio deset skokova uz tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Jayson Tatum je vodio Boston do pobjede sa 26 poena i 11 skokova, Kemba Walker je ubacio 19 koševa, dok je kod Phoenixa najbolji bio Devin Booker zabio 20 koševa.

Portland Trail Blazers su u gostima poraženi, sa 132-108 su ih svladali Houston Rockets. James Harden i Russell Westbrook su zajedno zabili 64 koševa. I dok je Harden 23 od svojih ukupno 36 koševa ubacio u prvom poluvremenu, Westbrook je u drugom ubacio 15 od ukupno 28. Westbrook je upisao i 13 skokova i 10 asistencija, a Houston je pobjednički niz povećao na osam utakmica.

CJ McCollum je predvodio Trail Blazerse sa 25 poena, a Mario Hezonja je u devet minuta zabio jedan koš i upisao pet skokova.

New York Knicks su kod kuće sa 123-105 pobijedili Cleveland Cavalierse. Julius Randle je za pobjedu New Yorka zabio 30 koševa, a kod Cavaliersa, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji je bio Kevin Porter Jr. sa 18 poena. Ante Žižić je pobjedi svoje momčadi pridonio sa pet koševa (šut iz igre 2/4) i šest skokova u 20 minuta na terenu.

Milwaukee Bucks su sa 115-101 nadigrali Chicago Bullse, a Giannis Antetokounmpo je postigao 33 pogodaka i upisao 10 skokova.Dragan Bender nije ulazio u igru.

Najboljih 10 akcija dana po izboru NBA-a pogledajte OVDJE.