USPJEŠAN I TURINA

Olić i Petrić zabili tri gola Aston Villi

18.12.2008 u 08:47

Ova sezona HSV-a slobodno bi se mogla nazvati sezonom hrvatskih napadača, a Olić i Petrić još su jednom razmontirali protivnika. Ovoga puta stradala je engleska Aston Villa. Uspješnu večer imao je i Ivan Turina

U susretu koji je odlučivao o prvom mjestu skupine F Hamburg je na svom travnjaku svladao Villu s uvjerljivih 3:0, a sva tri pogotka djelo su aduta izbornika Bilića. HSV je ove sezone u Europi zabio devet golova, a svih devet postigli su njih dvojica.

Seriju je u 18. minuti otvorio Petrić lijevom nogom, no Olić je uzvratio suigraču i osigurao si naslov igrača utakmice. Prvo je u 30. minuti glavom postavio konačan rezultat prvog poluvremena, a u 57. je iskoristio novo dugačko ubacivanje i kraj uspavane engleske obrane postavio rezultat 3:0. Villa je uspjela tek smanjiti na 3:1, a oba hrvatska igrača zamijenjena su uz ovacije.

U jedinom susretu koji je izravno odlučivao o plasmanu u drugi krug Deportivo je na domaćem travnjaku svladao Nancy rezultatom 1:0. Francuzi su ispali, a na njihovo mjesto upao je poljski Lech pobjedom u gostima kod Feyenoorda. Za Lech je čitav susret odradio hrvatski vratar Ivan Turina.

Niko Kranjčar je s klupe odgledao utješnu pobjedu svog Portsmoutha koji je ranije izgubio mogućnost za prolazak, a 43 minute na terenu odradio je Ivan Leko u dresu Bruggea koji je doma poražen od Kopenhagena.