NBA

Nowitzki u jednoj četvrtini zabio 29 koševa

04.11.2009 u 12:03

Košarkaši Los Angeles Lakersa slavili su nakon produžetka protiv Thundera sa 101:98. Gostujuće pobjede ostvarili su i Boston protiv Philadelphije, Denver protiv Indiane, Phoenix protiv Miamija i Atlanta protiv Portlanda

Dirk Nowitzki upisao je klupski rekord sa 29 od svojih 40 poena u posljednjoj četvrtini, u kojoj su Mavsi velikim preokretom svladali Utah Jazz. Klupski rekord sa 24 koša u jednoj četvrtini držao je Mark Aguirre, koji je to postigao protiv Denvera 24. ožujka 1984. godine. Dallas je na 10 minuta do kraja imao minus 72:56, kada se razigrao Nowitzki i inicirao seriju od 19:6. Kod gostiju Deron Williams je postigao 22, a Mehmet Okur 14 koševa uz 14 skokova.

'Nisam želio odustati u zadnjoj četvrtini, odlučio sam izaći na teren i pokrenuti momčad. Samo nam je trebala mala iskra koja će nas zapaliti. Suigrači su me hranili loptama, a ja sam to koristio', rekao je Nowitzki, koji je u zadnjih 12 minuta imao nevjerojatan postotak ubačaja. Zabio je svih 14 slobodnih bacanja, a iz igre je promašio samo jednom (7-8).

Boston Celticsi su zadržali svoj savršeni početak sezone 'zgazivši' Philadelphia 76ers 105:74 zahvaljujući dobroj obrani i dominaciji u tricama. Paul Pierce je zabio 21 koš uz osam skokova, dok je ključna pričuva Rasheed Wallace ubacio šest trica, a Celticsi su nadigrali domaću ekipu 61:38 u drugom poluvremenu za stopostotni uspjeh u pet startnih utakmica sezone.
Obrana Celticsa uspjela je zadržati 76ers-e na samo 36 posto šuta iz igre.