ŠOK U NADOKNADI

Novi Zeland u 93. 'oteo' pobjedu Slovacima

15.06.2010 u 13:17

Nakon remija Talijana i Paragvajaca Slovačka i Novi Zeland dobili su priliku preuzeti čelo na ljestvici skupine F. Slovacima je ovo prvi samostalni nastup na SP-u a društvo s južne hemisfere vratilo se nakon 28 godina stanke. Nakon rezultata 1:1 zadovoljnijimogu biti Novozelanđani koji su izjednačili u zadnjim sekundama

KRAJ UTAKMICE 1:1

47' - i u drugom poluvremenu Slovaci nastavljaju pritiskati
51' - Slovaci su poveli nakon ubačaja Šestaka i sjajnog udarca glavom Vitteka, njegov 20. gol
52' - čini se da je u pitanju bilo zaleđe koje su domaći suci previdjeli
55' - Novozelanđani ne pokazuju ništa veće napadačke kapacitete nego prije gola
59' - Slovaci pokretnom momčafskom obranom drže protivnike daleko od izjednačenja
62' - 'karamboličnom' akcijom Novi Zeland dolazi do bezopasnog centaršuta
64' - snažan šut Hamšika odlazi visoko na tribine
68' - Slovaci su razvili kontru 3:3, ali zabili su se u gužvu i Vittek je na kraju pucao u istrčalog golmana
70' - Weiss se lijepo okreće, ali nije uspio zadržati balans za dovoljno opasan šut
73' - Smeltz loše štopa nakon nesporazuma u slovačkoj obrani. Ovakvih prilika neće imati puno
75' - Hamšik i Weiss lijepo kombiniraju na desnoj strani, ali nema šuta prema Pastonu
76' - Jendrisek solidno puca s ruba kaznenog prostora, imao je i boljih rješenja
77' - Slovaci dominiraju, odlučili su igrom završiti posao
79' - Fallon se našao u poziciji za šut, ali nije bio dovoljno opasna po Muchu
85' - Slovačka trkački dominira i mirno privodi posao kraju
88' - Smeltz je na glavi imao veliku priliku za izjednačenje. Klasični 'zalutali metak'
88' - opasan ubačaj je opasnos preusmjerio glavom, ali ipak je promašio
90' - tri minute nadoknade
93' - u posljednjem napadu na utakmici Novi Zeland je izjednačio
93' - jednak ubačaj kao prije pet minuta sada je odsjeo na glavu Reida koji pogađa mrežu nemoćnog Muche
93' - prvi bod oba sastava u povijesti SP-a

PRVO POLUVRIJEME 0:0

Napad Novog Zelanda predvodi Smeltz koji je na radaru splitskog Hajduka
3' - Killen odapinje prvi šut s 20 metara, bezopasno po vrata Slovaka
5' - Killen opasno puca glavom, ali vratar Mucha je dobro postavljen
5' - mladi Weiss je 'izvagao' novozelandskog braniča, ali pucao je mlako
7' - lijepa kombinacija Slovaka, ali Hamšik nije dovoljno točno dodao Šestaku
9' - treća prilika za Killena koji glavom za malo promašuje suprotni kut
12' - Novozelanđani su odlično postavljeni u uvodu susreta i pokzauju veliku ambiciju
15' - Hamšik netočno ubacuje, Slovaci hvataju konce igre
16' - vratar Paston se lako nosi sa solidnim ubačajima Slovaka
17' - Vittek puca visoko preko gola Pastona
20' - nakon početne učmalosti Slovaci preuzimaju inicijativu
22' - Hamšik iz izgledne pozicije izvodi nešto bezopasno između ubačaja i šuta
26' - u tijeku je zatišje nakon solidnog uvoda
28' - Šestak najbolju šansu utakmice šalje tik kraj ststive. Lijepo dodavanje Weissa
30' - Paston je 'zaplivao' nakon kornera Weissa ali nitko od Slovaka ju nije spremio u mrežu
32' - Novozelanđani su se izvukli iz obruča, Killen mlitavo puca s 25 metara
33' - Vittek se sjurio po desnoj strani, ali vratar mu blokira povratnu loptu
36' - Vittek odapinje s 20 metara. Snažno ali metar neprecizno
38' - Smeltz lijepo puca lagano iskosa, ali Mucha efektno brani udarac želje Hajdukovih čelnika
42' - Hamšik puca ispod grede s 20 metara, ali po sredini gola pa je paston uspio izvući loptu
45' - još jedno dosadno poluvrijeme ovoga SP-a je iza nas