GOL NEMOGUĆA MISIJA

Novi kiks, Real kao uklet nakon Maksimira

21.09.2011 u 23:01

Real Madrid upisao je novi kiks u španjolskom nogometnom prvenstvu odigravši bez pogodaka kod Racing Santandera

Od početka utakmice vidjelo se da bi Real mogao imati puno problema protiv osamnaestoplasirane momčadi prvenstva. Momčad Josea Mourinha čak je i na trenutke igrala podređenu ulogu u ovome susretu, jer su ih nogometaši Santandera stjerali u vlastiti šesnaesterac. Nemoć je prava riječ za opisati izvedbu Reala koji nije stvorio nijednu stopostotnu priliku u cijelom susretu. Cristiano Ronaldo pokušavao je iz slobodnih udaraca, ali nijedan udarac nije bio ni blizu postizanja pogotka.

Zasigurno će madridska momčad imati puno prigovora na glavnog suca utakmice s obzirom na to da je Ronaldo ponovno bio više na podu nego na nogama. Međutim, treba pohvaliti fanatičnu igru Racinga koji je do ovog susreta s Realom uspio upisati tek bod protiv Levantea, uz dva poraza (Valencia, Atletico) u kojima su primili po četiri pogotka. Barcelona, koja u kasnijem terminu gostuje kod Valencije, sada ima priliku pobjeći 'kraljevskom klubu' na velika četiri boda na samom početku prvenstva.

Real je u Santanderu zaigrao u sljedećem sastavu: Casillas - Varane, Carvalho, Arbeloa, Marcelo - Alonso, Diarra (od 72. Kaka), Callejon (od 45. Di Maria), Özil (od 68. Higuain) - Ronaldo, Benzema.

Nogometaši madridskog Atletica, nakon lošijeg ulaza u sezonu (remi i poraz), nastavili su s dobrim igrama i u 4. kolu španjolske Primere savladavši na svom terenu Sporting Gijon sa 4-0. S dobrim igrama nastavio je i Kolumbijac Radamel Falcao koji je baš kao i u prošlom kolu protiv Racinga, zabio hat-trick gostima iz Gijona. Najprije je zabio u 28. za 1-0, zatim u u 72. za 3-0 i naposljetku za 4-0 u 81. minuti. Alvaro Dominguez bio je strijelac za 2-0 u 68. minuti susreta.

Malaga je također nakon poraza na startu od Sevilla (2-1) upisala treću pobjedu u nizu pobijedivši Athletic Bilbao sa 1-0 pred domaćim navijačima. Strijelac jedinog, ali prekrasnog pogotka iz slobodnog udarca, bio je Santi Cazorla u 62. minuti utakmice.

Spomenimo još da je Levante, 'krvnik' Reala u prošlome kolu, slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana sa 2-1.