španjolska liga

Novi kiks Barcelone; s igračem manje Barca je spašavala bod kod slabašnog Cadiza, a crveni karton dobio je i trener Ronald Koeman

24.09.2021 u 00:17

Nogometaši Barcelone po drugi su put u samo tri dana odigrali neodlučeno u utakmici španjolske lige u kojoj su bili veliki favoriti. U posljednjem susretu 6. kola Barca je odigrala samo 0:0 na gostovanju kod Cadiza

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo nikakva uzbuđenja, a u nastavku su domaćini prvi zaprijetili. Prvo je Alvaro Negredo opalio iz daljine, ali Ter Stegen je sjajnom intervencijom spasio Barcelonu.

Nekoliko minuta kasnije Barcelona propušta dvije odlične šanse, a obje je promašio Memphis Depay.

U 65. minuti Barca ostaje s igračem manje nakon što je De Jong u razmaku od samo četiri minute dobio dva žuta kartona. Nakon toga je Cadiz s igračem više na terenu preuzeo inicijativu. Barcelona se do kraja utakmice branila, uz napomenu da je domaća momčad u 81. minuti propustila dvije velike šanse.

Prvo je Ter Stegen fenomenalno obranio udarac Sancheza koji je izašao sam pred njega, a nakon toga Sobrino nije uspio odbijenu loptu poslati u gol Barcelone... Na kraju je Barca imala možda i najbolju priliku na utakmici, u sudačkoj nadoknadi je Depay promašio još jedan čisti zicer pa je završilo bez pobjednika i bez golova, 0:0.

Barcelone je odigrala još jednu lošu utakmicu i Ronaldu Koemanu se još više trese stolica nakon ovog susreta. Nizozemski je trener bio izrazito nervozan tijekom cijele utakmice pa je na u samoj završnici zaradio crveni karton zbog prigovora glavnom sucu.

Iako ove sezone još nije izgubila u prvenstvu, Barcelona je nakon ovoga remija sedma na ljestvici s devet bodova, sedam manje uz utakmicu manje od vodećeg madridskog Reala, dok je Cadiz 14. sa šest bodova.

Ranije u četvrtak je Osasuna bez ozlijeđenog Ante Budimira izgubila na svom terenu od Betisa 3:1. Osasuna je sada 10. s osam bodova, jednim manje od osmog Betisa.