serie a

Novi kiks Intera; 'nerazzuri' remizirali kod jedne od najlošijih momčadi Serie A i sve su dalje od prvog mjesta

19.01.2020 u 18:06

Nogometaši Leccea priredili su iznenađenje odigravši 1:1 protiv Intera u susretu 20. kola talijanskog prvenstva

Inter je tako spojio dva kola bez pobjede i otvorio priliku Juventusu da večerašnjom pobjedom protiv Parme pobjegne 'nerazzurrima' na četiri boda prednosti.

U prošlom kolu Inter je kod kuće odigrao 1:1 protiv Atalante, a istim rezultatom je završio i ogled protiv Leccea koji je jedna od najlošijih momčadi Serie A. Sada je na 17 mjestu, u zoni ispadanja, a ove sezone ima tek tri pobjede uz sedam remija i 10 poraza. Ovim remijem Lecce je prekinuo niz od četiri poraza...

Inter je poveo u 71. minuti golom Alessandra Bastonija, a šest minuta kasnije izjednačio je Marco Mancosu. Za Inter je do 82. minute igrao Marcelo Brozović.

• +5
Serie A, Lecce - Inter Izvor: EPA / Autor: MARCO LEZZI

Identičnim rezultatom je završio susret između Bologne i Verone koju vodi Ivan Jurić. Bologna je povela u 20. minuti preko Mattije Banija, a izjednačio je u 80. minuti Fabio Borini.

Bez pobjednika je završio i susret između Brescije i Cagliarija. Gosti su poveli, domaćin je potom okrenuo rezultat u svoju korist, no na koncu je završilo 2:2. Oba gola za Bresciju zabio je Ernesto Torregrossa (27, 49), a za goste Joao Pedro 820, 68-11m). Za Cagliari, koji je osvojio prvi bod nakon četiri poraza u nizu, od 53. minute je igrao Marko Rog.

U prvom nedjeljnom susretu Milan je pobijedio Udinese 3:2, a junak susreta bio je dvostruki strijelac hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Gosti su poveli u 6. minuti kad je Danac Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu. Milan je u igru vratio Ante Rebić svojim prvim golom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti. U 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2:2.

• +5
Serie A, Milan - Udinese Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

U trećoj minuti sučevog dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici, Ante Rebić je primio loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora 'lažnjakom' prevario braniča Udinesea te s petnaestak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Na ljestvici vodi Juventus s 48 bodova i utakmicom manje, Inter na drugom mjestu ima 47 bodova, a Lazio je treći s 45 bodova.