španjolska liga

Nova blamaža Real Madrida; 'kraljevi' su u najjačem sastavu na svom terenu remizirali s Celtom

16.02.2020 u 23:27

Nogometaši Reala iz Madrida u posljednjoj su utakmici nedjeljnog programa 24. kola španjolskog prvenstva na svom Santiago Bernabeu odigrali 2:2 protiv Celte Vigo

Zinedine Zidane za ovu je utakmicu na raspolaganju imao praktički sve svoje najveće zvijezde, a na kraju je njegova momčad na Santiago Bernabeu samo remizirala protiv slabašne Celte koja se nalazi u zoni ispadanja...

Luka Modrić je utakmicu započeo na klupi za pričuve, a na terenu su u veznome redu 'kraljeva' bili Kroos, Casemiro i 21-godišnji Urugvajac Valverde, a napadački trojac činili su Bale, Benzema i Hazard.

Da ovo neće biti dobra noć za 'kraljeve' dalo se naslutiti već na samom početku utakmice meča. Gosti su stigli do vodstva nakon samo sedam minuta igre, zabio je Smolov, a začetnik te akcije bio je hrvatski veznjak Filip Bradarić. To je bio i rezultat prvog dijela susreta.

U nastavku utakmice Real ipak nekako dolazi do preokreta. Prvo je u 52. minuti Toni Kroos pogodio za 1:1, da bi u 65. minuti kapetan Sergio Ramos zabio za 2:1 iz penala.

• +5
La liga, Real Madrid - Celta Vigo Izvor: Profimedia / Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP / Profimedia

Kada su svi na stadionu mislili kako je Real uspio 'slomiti' Celtu, gosti su šokirali 'kraljeve'. Bilo je to u 85. minuti, a strijelac je ovog puta bio Santi Mina koji je samo dvije minute ranije ušao u igru umjesto našeg Bradarića.

Zidane je Modrića ubacio u igru u 81. minuti umjesto Kroosa.

Real sada ima samo bod više od Barcelone koja mu je i ove godine najveći konkurent za naslov prvaka,. S druge strane, Celta se barem malo udaljila iz opasne zone, ima 21 bod, isto kao i Mallorca, no ima bolju gol razliku. Tako je Mallorca 'ispod crte', a Celta drži 17. mjesto koje jamči ostanak u ligi...