PREMIERSHIP

Norwich se izvukao i remizirao protiv Chelsea

21.01.2012 u 16:14

Veliko iznenađenje priredili su igrači Norwicha koji su uspjeli izbjeći poraz na svom stadionu remiziravši s Chelseajom 0:0 u 22. kolu engleskog prvenstva

Nogometaši Norwicha i Chelseaja odigrali su miroljubivih 0-0 u prvom ogledu 22. kola Premiershipa. Malo što će se pamtiti iz prilično dosadne utakmice.

Norwich je u prvom poluvremenu dva puta zaprijetio, ali je Chelsea ipak bio puno bliže pobjedi. Imao je 58% posjeda lopte, 20 udaraca u gol, šest u okvir gola, ali niti jedan od njih nije pronašao cilj.

Fernando Tores odigrao je 17. uzastopnu utakmicu za klub ili reprezentaciju u kojoj nije zabio gol. Imao je dvije prilike. Njegov dobar pokušaj u prvom dijelu je odlično obranio vratar domaćina John Ruddy, dok je u nastavku iz odlične pozicije tukao kraj gola. Juan Mata je također imao nekoliko prilika koje nije iskoristio.

Kao kuriozitet, spomenimo da sudac Clattenburg nije pokazao niti jedan karton na utakmici, na kojoj je bilo samo 11 prekršaja. Obje su momčadi ostvarile po dvije pobjede uoči međusobnog ogleda. Norwich je sigurno s ovim bodom puno zadovoljniji. Četvrtoplasirani Chelsea sada zaostaje 10 bodova za vodećim Manchester Cityjem, ali ima i susret više od njega. Norwich je deveti s 29 bodova.

Irski nogometni reprezentativac Robbie Keane već je u drugoj utakmici u dresu Aston Ville opravdao dvomjesečnu posudbu iz Los Angeles Galaxyja...

Zabio je Keane u 22. kolu Premiershipa dva gola u 3-2 pobjedi Aston Villa na gostovanju kod Wolverhamptona, inače njegovog matičnog kluba, te tako podsjetio na svoje najbolje dane iz Tottenhama. Zabio je u 51. minuti za poravnanje 2-2, a potom je u 84. zabio za konačnih 3-2.

Pobjednički gol Keane je zabio dalekometnim udarcem u gornji lijevi kut Wolverhamptonovog gola, a učinio je to u trenucima dok je sastav iz Birminghama igrao s igračem više (isključen je Karl Henry).

Čak sedam golova imali su priliku vidjeti gledatelji na Craven Cottageu u dvoboju domaćeg Fulhama i Newcastlea, od čega čak šest u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta gosti iz Newcastlea vodili su 1-0 golom Danny Guthriea, da bi u drugom dijelu eksplodirao američki napadač Clint Dempsey koji je na kraju upisao hat-trick. Po jedan su gol zabili i Danny Murphy i Bobby Zamora, obojica s bijele točke.

Prvu premierligašku pobjedu upisao je Mark Hughes kao menadžer QPR-a protiv Wigana. Bilo je 3-1 za domaćine na Loftus Roadu, a strijelci su bili Heidar Helguson, Akos Buzsaky i Tommy Smith.

West Bromwich Albio ostvario je na gostovanju kod Stokea 2-1 pobjedu golom Grahama Dorransa u prvoj minuti sudačke nadoknade. Peta je to gostujuća pobjeda WBA-a ove sezone i sedma ukupno.

Do pete pobjede u posljednjih sedam utakmica (u svim natjecanjima) došao je Sunderland Martina O'Neilla koji je s 2-0 na domaćem travnjaku savladao Swansea City golovima Stephanea Sessegnona i Craiga Gardnera.

U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela programa 22. premierligaškog kola Bolton je na svom Reebok stadionu savladao Liverpool 3-1 i tako pobjegao iz zone ispadanja...

Bila je to Wanderersima tek druga domaća pobjeda ove sezone (prvu su ostvarili u listopadu protiv Stokea 5-0, op.a.) u 11. odigranoj utakmici.

Mrežu favoriziranih gostiju načeo je Mark Davies u trećoj minuti, a na 2-0 povisio je Nigel Reo-Coker u 29. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je kao munja nakon kratkog dodavanja Davida Ngoga projurio u peterac "redsa" i potom matirao vratara Pepea Reinu.

Nadu Liverpoolu vratio je Craig Bellamy već prije poluvremena. Prihvatio je brzonogi Velšanin glavom unatrag spuštenu loptu Andyja Carrolla i izbio jedan na jedan pred vratara Boltona Adama Bogdana, te ga potom lijepo prebacio.

Konačnih 3-1 djelo je Islanđanina Gretara Rafna Steinssona koji je u 50. minuti volejem pospremio loptu u donji desni kut Reininog gola. "Redsima"je ovo peti gostujući ovosezonski poraz kojim su napravili novi korak unatrag u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić nije bio u sastavu Boltona za ovaj susret.