Njemačka opravdala ulogu favorita protiv debitanta Nizozemske; Španjolska u drugom dijelu slomila Latviju

• D. S.
  • Zadnja izmjena 09.01.2020 23:12
  • Objavljeno 09.01.2020 u 20:48

U prvom susretu grupe C Europskog prvenstva u rukometu Njemačka je opravdala ulogu favorita i pobijedila debitanta Nizozemsku sa uvjerljivih 34:23

Meč je počeo sa dva gola Nizozemaca, ali kako je dvoboj odmicao Nijemci su preuzeli kontrolu, a nakon prvih 30 minuta igre imali su dva pogotka prednosti (15:13), iako su u 16. minuti ostali bez jednog od najboljih igrača kada je Gensheimer dobio direktan crveni karton.

U prvih 15-ak minuta drugog dijela se uglavnom igralo gol za gol, da bi Njemačka u od 45. do 52. minute napravila seriju 7:0 i stigla do dvoznamenkaste prednosti (29:19).

Do kraja susreta Njemačka je uspjela i povećati prednost za konačnih 34:23.

Najefikasniju njemačkoj reprezentaciji bili su Hafner i Kohlbacher sa po pet golova, dok je Wolff upisao 14 obrana. Kod Smits je upisao sedam golova, a Steins je dodao šest.

• +4
Njemačka - Nizozemska, skupina C, 1. kolo, Euro 2020. Izvor: EPA / Autor: OLE MARTIN WOLD

U istoj skupini branitelji naslova Španjolci su očekivano došli do pobjede protiv još jednog debitanta Latvije 33:22. Nakon prvog poluvremena Španjolska je vodila sa 14:11, ali Latvija se nije predavala. Latvijci su držalipriključak i došli na dva gola razlike (18:16), ali onda se i raspali.

Španjolsku je do pobjede vodio Fernandez sa pet golova, dok je četiri dodao Sole. U reprezentaciji Latvije istakao se Kristopans sa sedam pogodaka.