HRABRO PREMA KAZAHSTANU

Niko o Astani: Tri boda uzimamo, makar i silom

08.10.2009 u 19:57

Iako dojam nakon pobjede hrvatske nogometne reprezentacije na Kantridi protiv Katara nije nimalo blistav, Niko Kranjčar i Slaven Bilić ne paničare. Dapače, uvjereni su da centar analiza treba biti prvih 45 minuta koje je Hrvatska igrala u prvom sastavu i da zaključci tada ulijevaju puno više optimizma

Niko je u prvom dijelu dirigirao igrom, za prikazano je zaslužio vrlo dobru ocjenu:

'Ne vidim previše razloga za brigu. U drugom poluvremenu smo napravili puno izmjena, a tada se često izgubi kontrola. Istina, previše smo im dozvolili u igri, prvenstveno mislim da smo prerano izlazili naprijed. Ipak, bilo je i naših lijepih akcija i poteza, a da smo iskoristili prilike da povedemo 3:0, slomili bismo utakmicu.'

Sljedeća tema bila je gostovanje u srijedu u Astani:

'Nadam se da će utakmica biti ključna, a jedino što znam je da ćemo dati sve od sebe. Iako nam neki faktori, kao dug put i umjetna trava, ne idu na ruku, mi tamo nemamo izbora. Jednostavno moramo pobijediti. Ako treba, na silu ćemo im uzeti tri boda.'

Za Engleze se u Ukrajini ne boji:

'Riječ je o velikim profesionalcima i treneru koji ne poznaje pojam prijateljske utakmice. Osim toga, oni imaju puno motiva. U Ukrajinu putuju demonstrirati svijetu da su prvi favoriti pred SP, kao što smo i mi prije dvije godine na Wembley išli dokazati da smo spremni za rezultat na Euru.'