velika pobjeda 'kneževa'

Niko Kovač otkrio tajnu kako je fantastičnim preokretom srušio PSG; evo kako su igrači Monaca reagirali kad je ušao u svlačionicu

21.11.2020 u 10:35

Nogometaši Monaca u petak su navečer u derbiju 11. kola francuskog prvenstva na svom terenu pobijedili PSG. Momčad Nike Kovača je nakon prvih 45 minuta igre gubila 2:0, no u drugom poluvremenu su 'kneževi' stigli do preokreta i velike pobjede

Nakon prvih 45 minuta igre činilo se kako će Monaco doživjeti pravi potop. Parižani su dominirali, Kylian Mbappe zabio je dva gola, a PSG-u su još dva poništena zbog minimalnih zaleđa... Momčad Nike Kovača bila je, boksačkim žargonom, na konopcima. Samo se čekali da u nastavku utakmice PSG dotiče grogiranog suparnika.

No, čuda se ipak događaju. U drugom poluvremenu je na terenu zaigrao neki drugi Monaco, Kovač je uveo Cesca Fabregasa i Caija Henriquea, igrače koji su kreirali senzacionalni preokret. Fabregas je prvo dvaput asistirao Kevinu Vollandu za 2:2, a potom je u 82. minuti preuzeo odgovornost i zabio penal za konačnih 3:2.

Što se dogodilo u svlačionici 'kneževa' na poluvremenu?

'Na poluvremenu sam rekao igračima da su bili loši, da to nije Monaco koji želim gledati', kazao je Niko Kovač i dodao:

'Rekao sam im da je sve moguće, da možemo pobijediti PSG ako budemo prava momčad i sretan sam s njihovom reakcijom. U prvom dijelu smo bili uplašeni, što nije bilo potrebno. Ako igramo brzo, ako igramo s jednim dodirom, možemo vjerovati u sve. Pa i oni su samo ljudi.'

• +5
AS Monaco - PSG, Francuska, 20.11.2020. Izvor: EPA / Autor: SEBASTIEN NOGIER

Velika je ovo pobjeda, no Kovač ne želi euforiju...

'Ne želim se uzbuđivati oko pobjede iako smo ostvarili prekrasan rezultat.Gubiti 2:0 na poluvremenu protiv finalista Lige prvaka i na kraju pobijediti je sjajno, potrebna je odlična izvedba za tako nešto. No posao nije gotov. Sezona je i dalje jako duga', razmišlja Niko Kovač te otkriva recept kojim je 'srušio' PSG:

'Jedan gol može promijeniti cijelu situaciju u utakmici i to se dogodilo večeras. Moji igrači su bili jako dobri u drugom dijelu, možeš pobijediti PSG jedino kao momčad. PSG ima igrače svjetske klase i možemo se boriti s njima jedino ako igramo kao ekipa. To smo i učinili!'

Po svršetku utakmice igrači Monaca proslavljali su veliku pobjedu u svojoj svlačionici, a onda je u jednom trenutku ušao Niko Kovač. Svi su u trenu utihnuli, a Kovač se na engleskom kratko obratio igračima:

'Vidite što je moguće kada vjerujete', kazao je bivši hrvatski izbornik i pustio svoje igrače da nastave zasluženo slavlje.