ligue 1

Niko Kovač i njegov Monaco pobjedom u Bordeauxu istaknuli kandidaturu za naslov francuskog prvaka; samo dva boda dijeli ih od vodećeg Lillea

18.04.2021 u 19:24

Nogometaši Monaca koje predvodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostali su u utrci za naslov francuskog prvaka nakon što su u susretu 33. kola Le Championnata na gostovanju porazili Bordeaux sa 3:0.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 14:0, dok je Bordeaux upisao već sedmi poraz u zadnjih osam kola.

Golove za Monaco zabili su Kevin Volland u 29. minuti, Nelson Martins u drugoj minuti nastavka, te Stevan Jovetić u 90. minuti.

Za Bordeaux je do 82. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić, a dodajmo kako je domaćin od 78. minute igrao bez isključenog Toma Lacrouxa.

U prvom nedjeljnom susretu PSG je na svom terenu svladao St. Etienne sa 3:2, a svi golovi su postignuti u posljednjih 12 minuta susreta, a dva u sudačkoj nadoknadi.

Gosti su poveli golom Denisa Bouange u 78. minuti. No, već minutu kasnije PSG je izjednačio preko Kyliana Mbappéa, a u 87. minuti iz penala Mbappe donosi vodstvo 2-1. U sudačkoj nadoknadi uslijedila je 'prava ludnica'. St. Etienne je izjednačio na 2:2 golom Romaina Hamoume (90+2), ali Mauro Icardi u petoj minuti nadoknade zabija pobjednički gol za PSG, koji sada ima bod manje od vodećeg Lillea.

Prije dva dana Lille je u prvom susretu 33. kola na svom terenu odigrao 1:1 protiv Montpelliera. Treba napomenuti da Neymar nije igrao za PSG jer mora odraditi kaznu zbog crvenog kartona.

Brest i Lens su odigrali 1:1 u susretu sa čak tri crvena kartona. Domaćin je poveo u 37. golom Irvina Cardona, a izjednačio je Gael Kakuta u 72. minuti iz kaznenog udarca.

Deset minuta prije kraja susreta Lens je ostao bez isključenog Stevena Fortesa koji je dobio drugi žuti karton, a u 89. minuti pridružio mu se i domaći veznjak Jean Lucas nakon što je svega desetak sekundi zaradio dva žuta kartona. Prvog zbog prekršaja, a drugog zbog prigovora. U posljednjim trenuima isključen je i gostujući napadač Simon Bokote Banza.