BORBA ZA ČETVRTIFNALE

Nijemci se poigrali s Englezima

27.06.2010 u 15:45

Njemačka je s 4:1 pregazila Englesku i ušla u četvrtfinale. Imali su Nijemci i malu pomoć sudaca, koji nisu priznali regularni pogodak Lamparda

O rivalitetu Njemčake i Engleske napisane su 'knjige'. Nijemci pamte poraz u finalu SP-a 1966, a Englezi se vraćaju na neuspjehe na SP-u 1970. i 1990. te na Euru 1996. u Engleskoj. No to su tek mrvice koje ovaj dvoboj svrstavaju u najveće utakmice ovog SP-a. Ove su dvije momčadi dosad igrale 31, Englezi su slavili u 15 utakmica, Nijemci u deset, a šest ih je završilo bez pobjednika.

Nažalost, osim po rezultatima, dvoboji ovih reprezentacija pamte se i po sukobima navijača dviju reprezentacija, ali prema informacijama iz Bloemfonteina, tijekom dana u Južnoafričkoj Republici sukoba nije bilo.

Što se ovog SP-a tiče, i jedni i drugi do osmine finala stigli su tek pobjedama u trećem kolu, što potvrđuje da nisu baš u vrhunskoj formi. Ipak, Nijemci su ostavili nešto bolji dojam, a Englezi se muče i sa slabijim suparnicima, ali i očekuju ulazak Waynea Rooneyja u formu.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE!

90' +2 - KRAJ UTAKMICE
87' - izašao Johnson, ušao Wright-Phillips
86' - Nijemci sad ačuvaju loptu, Englezi se ni ne trude
83' - Kiessling ušao umjesto Özila
81' - odlična akcija koju je udarcem završio Gerrard ali i uz još bolju reakciju Neuera
79' - Gomez je dugo vukao loptu te onda iskosa opalio po golu ali loše
75' - Englezi su 'pukli', što Nijemcima olakšava posao
72' - dvostruka zamjena, ušli su Trochowski i Gomez, a izašli Müller i Klose
70' - GGOOOLLLLL - Özil je u brzoj kontri prošao po lijevoj strani, a Müller bez problema sa 5, 6 metara zabija za 4:1
69' - Müller je opet pucao, ali promašio je loptu pa je ona otišla kraj gola
67' - GOOOLLLL - Müller je zabio gol za 3:1, nakon brze kontre koju je povukao Schweinsteiger
66' - slobodnjak za englesku u zoni udarca; 28 m od gola a udarca je uputio lampard ali opet u živi zid
64' - Joe Cole je ušao umjesto Milnera
63' - Schweinsteiger je odlično pucao iz daljine, ali kraj gola
62' - Rooney je odlično proigrao defoea, ali Friedrich blokira u zadnji čas
61' - Milner je dobro ubacio ali neuer je siguran; u nastavku akcijeopet Milner puca ali Boateng blokira udarac
59' - odlična varka Müllera, ali njegov udarac 'špicom' otišao je kraj gola
57' - Neuer je spašavao situaciju u kojoj je se našao Defoe
54' - greška Upsona, ali Terry blokira Kloseov ubačaj
52' - Lampard je odlično izveo slobodnjak i pogodio vratnicu
51' - situacija suprotna nego u prvom dijelu, Englezi su bolji
49' - Gerrard se oslobodio za udarca, ali bio je to slab udarac po zemlji
48' - Milner je iz daljine opalio, ali daleko od gola
47' - Englezi su krenuli po izjednačenje
46' - počelo je drugo poluvrijeme, promjena nije bilo

45'+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
43' - Özil je dobro prevario Colea, no ništa od prigode
40' - kakva luda utakmica......
38' - Lampardov udarac pogodio je prečku i otišao preko crte no suci im nisu priznali regularni pogodak
37' - GOOOOOOLLLL Gerrard je ubacio, a Upson glavom smanjio na 2.1
36' - Bayernocv dvojac Müller - Klose opet je izigrao Engleze; nakon kornera Klose je u još jednoj prigodi
35' - prva prijetnja Engleza; Milner je ubacio, a lahm uspjeva popraviti grešku Neuera
33' - GOOOOOOOLLL - Podolski je odlično pucao s lijeve strane i pogodio za 2:0; akciju je započeo Klose, nastavio Müller a završio Podolski
31' - Khedira, Müller i Klose izigrali su englesku obranu ali James je uspio zaustaviti udarac Klosea
27' - tek nakon primljeno ggola Englezi su krenuli malo više prema golu Neuera
25' - Barry je iz daljine pokušao iznenaditi Neuera, ali Nijemac je siguran
21' - nova prigoda za Njemačku, ali ipak ništa
20' - GOOOOOOLLL - Terryjeva velika greška, koju je Klose pretvorio u pogodak, svoj 50. gol za 'elf'
18' - Lamparda su srušili Schweisteiger i Khedira, a slobodnjak je izveo opet Lampard; no samo u živi zid
17' - Khedira je pucao iz daljine, ali preko gola
15' - Rooney je pokušao organizirati kontur Engleza, ali Nijemcu su se na vrijeme vratili
12' - Nijemci opet kombiniraju; Müller je srušen, ali sudac ništa ne svira.
11' - Özil i Podolski opet pokušavaju nešto napraviti, ali bez većeg uspjeha
10' - pokušao je Gerrard uposliti Defoea, ali Neuer je siguran i pravovremen
 9' - Boateng je dva puta bez problema zaustavio Milnera
 8' - Özlij je najopasniji igrač Nijemaca
 7' - igra Engleza baš i nije nešto organizirana, Nijemci su zasad bolji
 5' - prva velika prilika za Nijemce, Özil puca s desne strane, a James brani i odbija u korner
 4' - Mertesacker je zatvorio Rooneyja
 3' - Özil je proigrao Podolskog, ali Barry dobro gradi loptu
 1'- počeo je dvoboj u Bloemfonteinu; Englezi su u crvenim dresovima, replici iz finala 1966., Nijemci su u bijelim dresovima

Njemačka: Neuer, Friedrich, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Podolski, Klose, Müller, Lahm, Mertesacker, Boateng
Engleska: James, Johnson, A. Cole, Gerrard, Terry, Lampard, Rooney, Barry, Upson, Milner, Defoe
Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj)