PRIJATELJSKE UTAKMICE

Nijemci razvalili Talijane, Nizozemci iznenadili Engleze

29.03.2016 u 23:01

Osim čeha i Turaka, koji su u skupini s Hrvatskom na Euru, prijateljske utakmice u utorak su igrale i mnoge druge europske reprezentacije. Nijemci su tako ugostili Talijane te pobjedom 4.1 isprali gorčinu nakon kiksa protiv Engleza. 'Tri lava' su pak dopustili Nizozemcima slavlje 2.1 u Engleskoj, a velik uspjeh ostvarili su i igrači Bih koji su slavili u Švicarskoj (2:0)

Nogometna reprezentacija Njemačke deklasirala je Italiju 4:1 u prijateljskom susretu igranom u Munchenu, dok je Nizozemska u Londonu pobijedila Englesku 2-1.

U nogometnom klasiku reprezentacija koje su ukupno osvojile osam svjetskih titula, 'elf' je deklasirao 'azzurre' nanijevši im najteži poraz nakon finala europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini 2012. u kojem su izgubili 0-4 od Španjolske. I ovoga puta je moglo biti 0:4 nakon što su za Njemačku zabili Kroos (24), Götze (45), Hector (59) i Özil (75-11m). Ipak, težak poraz je ublažio El Shaarawy golom u 83. minuti.

Ovom pobjedom njemačka vrsta se iskupila za domaći poraz od Engleske (2:3), ali i prekinula niz od sedam susreta bez pobjede u sudaru s Italijom. 'Azzurri' su dočekali gostovanje u Münchenu s tri pobjede i četiri remija u zadnjih sedam međusobnih susreta.

Sudar velikana vidjeli smo i na Wembleyju gdje je Nizozemnska pobijedila Englesku 2:1. 'Gordi Albion' čeka pobjedu protiv 'Oranja' čak 34 godine i još će neko vrijeme pričekati na slavlje. Engleska je povela golom Vardyja u 41. minuti, no Nizozemci su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat golovima Janssena (50-11m) i Narsingha (77).

Portugal je dobio Belgiju 2:1 golovima Nanija (20) i Cristiana Ronalda (40), dok je strijelac za Belgiju bio Lukaku (67)

Bosna i Hercegovina je slavila na gostovanju protiv Švicarske 2:0, a golove su zabili Džeko (14) i Pjanić (57).

Grčka je protiv Islanda vodila u Pireju 2:0, no gosti su do kraja susreta okrenuli rezultat i izborili pobjedu. Strijelci za Island bili su Traustason (34), Ingason (70) i Sightorsson (82), dok je oba gola za Grke zabio Fortounis (19-11m, 31). Bila je to prva pobjeda Islanda nakon tri uzastopna poraza i tek druga u zadnjih 10 utakmica.

Norveška je golovima Bergeta (57) i Johansena (87) porazila Finsku 2:0.

Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica:

Engleska - Nizozemska 1-2 (Vardy 41 / Janssen 50-11m, Narsingh 77)
Francuska - Rusija 4-2 (Kante 9, Gignac 38, Payet 64, Coman 76 / Kokorin 56, Šatov 69)
Škotska - Danska 1-0 (Ritchie 7)
Švicarska - BiH 0-2 (Džeko 14, Pjanić 57)
Njemačka - Italija 4-1 (Kroos 24, Gotze 45, Hector 59, Ozil 75-11m / El Shaarawy 83)
Švedska - Češka 1-1 (Berg 14 / Vydra 26)
Portugal - Belgija 2-1 (Nani 20, Ronaldo 40 / Lukaku 62)
Austrija - Turska 1-2 (Junuzović 22 / Calhanoglu 43, Turan 56)
Grčka - Island 2-3 (Fortounis 19-11m, 31 / Traustason 34, Ingason 70, Sightorsson 82)
Norveška - Finska 2-0 (Berget 57, Johansen 87)
Irska - Slovačka 2-2 (Long 22-11m, McClean 24-1m / Stoch 14, McShane 45)
Estonija - Srbija 0-1 (Kolarov 81)
Crna Gora - Bjelorusija 0-0
Makedonija - Bugarska 0-2 (Rangelov 65, Tonev 87)
Gruzija - Kazahstan 1-1 (Okriašvili 38 / Nurgalijev 36)
Luksemburg - Albanija 0-2 (Sadiku 63, Cikalleshi 75)