krivac za remi protiv spursa?

Nijemac raspalio po legendi: Buffonu trebaju reći da je za penziju

14.02.2018 u 17:51

Juventus je u 9. minuti prvog dvoboja osmine finala LP-a imao 2:0 i činilo se kako će Allegrijeva momčad već u Torinu osigurati nastup u četvrtfinalu.

Međutim, nakon 20-tak minuta igre, koliko je igračima Tottenhama trebalo da se oporave od šoka, gosti su postali dominantnija momčad na terenu.

• +5
Liga prvaka, osmina finala: Juventus - Tottenham Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Već u 35. minuti Kane je smanjio na 1:2, a potom je u nastavku Eriksen zabio iz slobodnjaka.

Iako je 40-godišnji Buffon u prvom dijelu imao jednu čudesnu, istina i reflkeksnu obranu Kaneovog udarca, zbog Eriksonova gola dobio je žestoke kritike.

'Gigi je bio nevjerojatan golman. Ipak, mnogi ne odu na vrijeme u penziju, pa tako ni on. Ja sam, recimo, prestao igrati s 33 godine i smatram da bi čelnici Juventusa i trener Allegri trebali smoći snage i reći mu da je vrijeme za penziju', izjavio je Mario Basler, bivši njemački reprezentativac a danas trener.

'Sigruno ima veliku želju osvojiti Ligu prvaka, ali on više nije vrhunski golman i Juventus neće nikad osvojiti taj trofej dok im je on na golu', tvrdi Basler.

Juve je s Buffonom na golu igrao tri finala LP-a, ali sva tri puta bio je poražen.