BUNDESLIGA

Ni Petrićev gol nije pomogao HSV-u

06.03.2011 u 19:46

U posljednjem susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je kao gost svladao Hamburger SV sa 4:2 (0:1), a jedan od dva pogotka za domaće postigao je hrvatski reprezenttivni napadač Mladen Petrić

Petrić je u 17. minuti centrirao u kazneni prostor Mainza nakon čega je Marcell Jansen doveo HSV u vodstvo od 1:0, na 1:1 je u 56. minuti autogolom izjednačio Denis Aogo, da bi Petrić u 59. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju postigao pogodak za 2:1. No, samo dvije minute kasnije Gojko Kačar je postigao još jedan autogol za 2:2, da bi Mainz stigao do pobjede pogocima Schürrlea u 82. i Hellera u 88. minuti.

Petrić je igrao svih 90 minuta za HSV.

Mainz je ovom pobjedom stigao na četvrto mjesto na ljestvici sa 43 boda, jednim više od petog Bayerna, dok je HSV ostao sedmi sa 37 bodova.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Werder je kao gost svladao Freiburg sa 3:1, te se uspeo na 14. mjesto ljestvice sa 28 bodova, tri više od zone ispadanja.

Vodi Borussia iz Dortmunda sa 61 bodom, 12 više od drugog Bayera iz Leverkusena.

REZULTATI NEDJELJNIH UTAKMICA 25. KOLA:

Freiburg - Werder 1:3 (Cisse 49-11m / Wagner 12, Pizarro 76, Marin 90+2)
Hamburger SV - Mainz 2:4 (Jansen 17, PETRIĆ 59 / Aogo 56-ag, Kačar 61-ag, Schuerrle 82, Heller 88)