BUNDESLIGA

Ni Lakićevo isključenje nije pomoglo Kölnu

16.01.2011 u 19:57

U susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hannover je na gostovanju deklasirao Eintracht 3:0 i skočio na drugo mjesto Bundeslige. Golove su postigli Mohammed Abdellaoue (15), Christian Schulz (21) i Didier Konan (89)

U drugom dvoboju odigranom u nedjelju Kaiserslautern i Köln su odigrali bez pobjednika 1:1. Gosti su poveli golom Podolskog u 29. minuti nakon velike pogreške domaćeg braniča Rodneia. Brazilac je neoprezno vratio loptu svom vrataru, no umjesto Tobiasa Sippela pogodio je vratnicu, a odbijenu loptu je Podolski lakoćom pospremio u gol.

Kada je u hrvatski napadač u redovima K'lauterna Srđan Lakić isključen u 39. minuti zbog koškanja sa Christianom Eichnerom činilo se da će gosti lako do pobjede. Ipak u nastavku utakmice domaćin je s igračem manje izjednačio, a pogodak je postigao Jan Morávek u 51. minuti.

U domaćim redovima svih 90 minuta je odradio Ivo Iličević, dok u suparničkim redovima nije bilo bolesnog Mate Jajala. Miro Varvodić je sjedio na klupi Kolna.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 46 bodova, Hannover ima 12 bodova manje, dok je na trećem mjestu Mainz sa 33 boda.