VOĐA SIXERSA

Nezaustavljivi Dario Šarić sredio NY Knickse

04.03.2017 u 09:20

Košarkaši Philadelphia '76ersa pobijedili su NY Knickse 105:102, a Dario Šarić briljirao je s 21 košem, 10 skokova i četiri asistencije. Zasjenio je Carmela Anthonyja, Derricka Rosea, Kristapasa Porzingisa...

Dario Šarić ne staje. Sigurno da mu je titula najboljeg rookieja u veljači veliki poticaj, a to je pokazao na utakmici s NY Knicksima. Predvodio je Dario svoje Sixerse u neizvjesnoj utakmici, za 27 minuta na terenu ostvario je svoj deveti double-dobule ove sezone. Zabio je 21 koš uz 10 skokova, a dodao je i četiri asistencije! Iz utakmicu u utakmicu Šarić postaje pravi vođa Sixersa.

Dokazao je to u posljednjoj četvrtinu u kojoj je ubacio 12 koševa, ali i imao odlučujuću asistenciju za Justina Andersona koji je zabio za pobjedu Sixersa 105:102.

'Pokušao sam pucati preko Porzingisa, ali sam shvatio da će me blokirati. Vidio sam Justina, dodao mu, a on je zabio polaganje', kazao je nakon utakmice Dario Šarić koji je svojom izvedbom i sjajnim učinkom zasjenio zvijezde Knicksa poput Carmela Anthonyja, Derricka Rosea ili Kristapasa Porzingisa.

Trener Sixersa Brett Brown i nakon ove je utakmice nastavio hvaliti našeg Darija Šarića.

'Dario nas iz utakmice u utakmicu uči da je sposoban napraviti nešto iz ničega. Kao ono dodavanje iza leđa Okaforu, pa onda pas za Andersonov pobjednički koš, kada je loptu poslao da pluta prema suigraču... Sve to radio je u trenucima dok sam ja sjedio i razmišljao kako ću pozvati time-out, a onda on izmisli nešto takvo', kazao je Brown i nastavio:

'Kod njega vidim želju i muda da bude kreativan u takvim situacijama. Ne pokazuje on to samo u ovom meču, nego i inače. Darijovo samopouzdanje raste svakom utakmicom. Svi moramo biti ponosni na ono što radi i zapitati se 'Kako je moguće da rookie godine ne bude igrač Philadelphije?' Dario je večeras to pokazao. Njegove vještine, kombinirane s njegovim razmišljanjem na terenu dokazale su da je zaslužio priliku i opravdao sva očekivanja. Dario ima čvrstoću i intelekt, što mu je omogućilo da procvate u prilikama koje sam mu pružio i zato me ne iznenađuje da se tako brzo nametnuo.'

Washington Wizardsi izgubili su od Toronta 114:106, a Bojan Bogdanović nije imao svoju večer, za 20 minuta na parketu zabio je samo šest koševa uz po jednu asistenciju i skok.

Orlando Magic je u floridskom derbiju svladao Miami Heat 110:99, a Mario Hezonja je za 16 minuta u igri za Magic zabio osam koševa uz tri skoka i asistenciju, dok Damjan Rudež nije bio u sastavu.

U nekadašnjem velikom klasiku NBA lige, susretu Boston Celticsa i Los Angeles Lakersa uspješniji su bili Celticsi 115:95. Ivica Zubac za Lakerse je odigrao 22 minute, bilo mu je to dovoljno za osam koševa, tri asistencije, dvije blokade i skok.

Sjajnu su utakmicu odigrali Cleveland Cavaliersi i Atlanta Hawksi. Pobijedili su aktualni prvaci, bilo je 135:130, a uz to su srušili i rekord po broju ubačenih trica u utakmici regularnog dijela sezone. Cavsi su ih zabili čak 25 iz 46 pokušaja (srušili su rekord koji su ove sezone postavili Denver Nuggetsi i Houston Rocketsi!). Briljirao je Kyrie Irwing, zabio je 43 koša, od čega pet trica uz devet asista i četiri ukradene lopte. LeBron James ubacio je 38 koševa (šest trica!) uz 13 skokova i osam asistencija.