Presudio peruu

Čudesni Neymar prestigao pravog Ronalda i približio se rekordu Pelea koji se činio nedostižnim; evo koje veličine Brazila je ostavio iza sebe

14.10.2020 u 09:11

Brazilac Neymar opet igra u top formi, a potvrda tome je njegov hat-trick u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine

Brazil je u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvu savladao Peru u gostima, u Limi, sa 4:2. Iako je Peru poveo golom Carilla već nakon pet minuta igre, ubrzo je krenuo Neymar show. U 28. minuti Neymar je bio siguran iz jedanaesterca, a u drugom poluvremenu dodao je još dva gola. No, trebas reći kako je ta dva gola zabio kada je Brazilu bilo najpotrebnije jer je domaći Peru uspio doći do izjednačenja 2:2 u 64. minuti.

No, Neymar u 83. minuti zabija novi kazneni udarac za vodstvo Brazila 3:2 te u sudačkoj nadoknadi zabija napokon iz igre za konačnih 4:2!

S nova tri gola Neymar stigao do ukupno 64. gola u dresu reprezentacije čime je na vječnoj ljestvici preskočio legendarnog Ronalda (62), a ispred njega je još samo legendarni Pele koji trenutačno ima 13 golova više.

Obzirom da Neymar tek ima 28 godina jasno je kako ga na putu prema prvom mjestu strijelaca svih vremena Carioca ne može ništa zaustaviti.