uhvatio ga je za međunožje

Neymar je s dva gola na Old Traffordu srušio United, ali svi pričaju o njegovom sramotnom potezu za koji nije kažnjen...

03.12.2020 u 15:33

PSG je stigao na Old Trafford i na krilima Neymara pobijedio Manchester United 3:1. Brazilac je 'crvene vragove' načeo već u šestoj minuti utakmice, a na kraju im je i presudio u sudačkoj nadoknadi golom za konačnih 3:1. No, jedan je njegov sramotni potez zasjenio tu fantastičnu partiju

Tukli su i jedni i drugi, bila je to utakmica na rubu incidenta. No, kad se sudare Manchester United i PSG takve se stvari nekako i očekuju.

Sudar velikana obilježio je nervozni Brazilac Fred koji je u stvari i najveći krivac za konačni poraz njegovog Uniteda jer je u 70. minuti zaradio drugi žuti karton i tako ostavio svoje suigrače na milost i nemilost razigranim Parižanima koje je predvodio nezaustavljivi Neymar s dva zabijena gola.

No, sve što je sjajno napravio na terenu, Neymar je uništio neshvatljivim i sramotnim potezom. Naime, Škot Scott McTominay cijelu je utakmicu vodio bespoštednu borbu s Neymarom, a Brazilac je već po dobrom starom običaju nakon malo oštrijih startova najčešće ostajao ležati na travnjaku.

'Igrači PSG-a ne igraju istinski nogomet. Njihovi igrači padaju previše lako, svaki put kad ih neko dotakne oni su na zemlji. Mogli ste to vidjeti i večeras, ali to nije nogomet', požalio se škotski reprezentativac u redovima Uniteda.

• +6
Manchester United - PSG Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

On i Neymar su imali nekoliko žestokih sudara, a navodno su se na poluvremenu, na putu prema svlačionicama, zamalo i potukli. Suigrači su ih nekako uspjeli razdvojiti...

I u nastavku utakmice McTominay i Neymar su se nastavili obračunavati, a nakon jednog prekršaja Brazilac je posegnuo za nimalo sportskom metodom - s poda je rukama za međunožje uhvatio škotskog veznjaka!

Mnoge je u Hrvatskoj taj Neymarov potez podsjetio na situaciju s kvalifikacijske utakmice Hrvatske i tadašnje Jugoslavije iz 1999. godine. Tada je na Maksimiru srpski reprezentativac Zoran Mirković na sličan način zgrabio našeg Roberta Jarnija, a sudac mu je odmah pokazao izravni crveni karton.

Neymar je pak prošao bez sankcija iako je talijanski sudac Daniele Orsato zasigurno vidio taj njegov 'ulov'!

Zato je trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer nakon utakmice prokomentirao taj sramotni čin brazilskog velemajstora.

'Ne želim komentirati poteze protivničkih nogometaša. Moji igrači znaju vrijednosti za koje se zalažem. Želim iskrene igrače. Scotty je lagano mogao pasti kad ga je Neymar zgrabio za osjetljivo mjesto i nitko mu to ne bi zamjerio. Ali to nije ono što ja želim da oni učine i sretan sam da nije reagirao', jasno je kazao Solskjaer.