kad ibra poludi...

Neuništivi Zlatan Ibrahimović hat-trickom okrenuo 'El Trafico' i svima pokazao tko je gazda u Los Angelesu

20.07.2019 u 12:02

Legendarni švedski nogometaš Zlatan Ibrahimović (37) obilježio je gradski derbi američke MLS lige postigavši sva tri gola za Los Angeles Galaxy u pobjedi 3:2 protiv Los Angelesa

Odličnu predstavu pružio je i Meksikanac Carlos Vela koji je postigao oba gola za Los Angeles, no njegova je partija pala u drugi plan nakon fantastičnog nastupa švedskog majstora Zlatana Ibrahimovića.

'Daleko sam bolji napadač od Vele. On je u najboljim godinama i igra u MLS. Gdje sam bio ja kada sam imao 29 godina? U Europi', kazao je Ibrahimović kojeg su protivnici i suci pošteno razljutili za vrijeme, ali nakon utakmice.

Los Angeles je poveo 4. minuti Velinim golom iz jedanaesterca, a tada je na scenu nastupio Zlatan Ibrahimović. Izjednačio je četiri minute kasnije, u 56. minuti je zabio za 2:1, a u 70. minuti i svoj treći gol na utakmici. Vela je u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz gostiju.

Ibrahimović je zabio golove lijevom i desnom nogom, te glavom. Ispucao je cijeli arsenal. Sve njegove snage, u punom zamahu.

'Ne mogu se prestati smijati koliko sam dobar. Napravili ste kobnu pogrešku i usporedili me s Velom', kazao je bivši napadač Ajaxa, Juventusa, Barcelone, Milana, PSG-a i Manchester Uniteda.

Nakon završetka 'El Trafica', kako u SAD zovu losanđeleški derbi, Ibrahimović se sukobio s jednim od trenera u suparničkoj momčadi. Pale su teške riječi, činilo se kako će doći i do fizičkog kontakta, no brzo su ih razdvojili.

• +6
Zlatan Ibrahimović Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

'MLS nije na razini Europe, da budem iskren. Prije sam igrao s igračima bilo na svojoj razini ili blizu te moje razine, što ti samu igru čini onda lakšom. Ovdje sam kao Ferrari među Fiatima. Može se dogoditi da Ferrari postane Fiat, ili da Fiat postane Ferrari. Imao sam isti problem s nacionalnim timom, ali ne toliko', istaknuo je Ibrahimović nakon utakmice, a potom se obratio članu stručnog stožera protivničke momčadi koji ga je vrijeđao:

'Od*ebite svi! Marš kući malene ku*ve!'

Momčad LA-a može utješiti što se nalazi na prvom mjestu Zapadne konferencije s 46 bodova, devet više od Galaxyja.