trijumf makedonije

Neuništivi Lazarov s 38 godina bacio na SP-u rukavicu u lice Hrvatskoj

11.01.2019 u 16:55

Makedonska rukometna reprezentacija započela je svoj nastup na Svjetskom prvenstvom sigurnom 38:29 pobjedom u Münchenu protiv Japana, a najbolji strijelac susreta bio je veteran Kiril Lazarov...

Iako ima 38 godina, Lazarov će čini se i na ovom turniru biti jedan od kandidata za titulu najboljeg strijelca turnira. Neuništivi rukometaš francuskog Nantesa na najbolji je mogući način otvorio Svjetskog prvenstvo ovog petka protiv Japana i tako s Makedonijom upisao vrijednu pobjedu.

Kiril je već u prvom poluvremenu zabio sedam pogodaka, a njegova selekcija se odvojila, da bi u nastavku dodao još jedan, a Makedonci su trijumfirali rezultatom 38:29.

Lazarov je s 8 golova bio najbolji strijelac, Manaskov i Stoilov su dodali po 7.

Tako su Makedonci bacili rukavicu u lice Hrvatskoj s kojom će igrati u ponedjeljak u trećem kolu grupne faze, a taj bi dvoboj čak mogao odrediti tko će proći dalje...