PRVI TRIJUMF CIBALIJE

Nespretni autogol pogurao Rudeš prema zadnjem mjestu HT Prve lige!

13.08.2017 u 20:54

U posljednjoj utakmici 5. kola HT Prve lige nogometaši Cibalije pobijedili su u Vinkovcima Rudeš u derbiju začelja rezultatom 3:0, a dvoboj je obilježio nespretni autogol Markusa Pavića...

Cibalia više nije posljednja momčad domaćeg prvenstva. Unatoč svim financijskim problemima s kojima se već dugo muče Vinkovčani, uspjeli su kao i prošle sezone pobjeći s dna i baciti rukavicu u lice Rudešu i Istri u borbi za opstanak u HT Prvoj ligi.

Mali Rudeš na početku sezone ugodno je iznenadio remijem s Osijekom, a uzeo je bod i protiv Lokomotive, no ove nedjelje doživio je neuspjeh protiv izravnog rivala i to ga je koštalo pada na samo dno.

Ključan trenutak dvoboja dogodio se u 27. minuti kada je Markus Pavić nespretno reagirao nakon kornera i poslao loptu glavom u vlastitu mrežu.

Cibalia - Rudeš 1:0 (Pavić a.g. 27) Autor: Youtube

U drugom poluvremenu gosti su učinili sve što su mogli kako bi izjednačili, ali Cibalia je sve riješila golom iz penala Marka Pervana u 83. minuti.

Cibalia - Rudeš 2:0 (Pervan 83) Autor: YouTube

Pervan je svojim drugim golom u trećoj minuti sudačke nadoknade još malo uljepšao rezultat.

Cibalia - Rudeš (Pervar 90+3) Autor: YouTube

Cibalia je tako osvojila prve bodove sezone i sad ih ima tri, što je dovoljno za osmo mjesto. Istra i Rudeš imaju na dnu po dva...

Cibalia - Rudeš, izjave trenera Autor: YouTube