nba liga

Neobični triple-double Jamesa Hardena, LA Lakersi mogu i bez pomoći LeBrona i Davisa

12.01.2020 u 10:26

Košarkaši vodeće NBA momčadi Milwaukee Bucksa slavili su 122:101 na gostovanju u Portlandu te stigli do 35. pobjede u ovoj sezoni, dok je najbolja momčad Zapadne konferencije Los Angeles Lakers kao gost pobijedila Oklahoma City 125:110, iako su igrali bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa

Mario Hezonja je u porazu Portlanda igrao nešto manje od 11 minuta te postigao dva koša uz jedan skok i jednu asistenciju. Milwaukee su do pobjede predvodili Giannis Antetokounmpo s 32 koša i 17 skokova, Khris Middleton s 30 koševa te Eric Bledsoe s 29.

Cleveland je iznenađujuće slavio 111:103 na gostovanju u Denveru, a Ante Žižić je za 9 i pol minuta postigao dva koša uz šest skokova za Cavalierse koje su do pobjede vodili Collin Sexton s 25 koševa, Kevin Love s 19 koševa i 15 skokova te Tristan Thompson s 18 koševa i 13 skokova. Za Denver je Jamal Murray postigao 24 koša, a Nikola Jokić je imao 19 koševa i 12 skokova.

Za 32. ovosezonski trijumf Lakersa (32-7) i slavlje 125:110 kod OKC-a najzaslužniji je bio Kyle Kuzma s 36 koševa, a istaknuo se i veteran Rajon Rondo s 21 košem, 12 skokova i osam asistencija. Kod Thundera su najbolji bili Shai Gilgeous-Alexander i Danilo Gallinari s po 24 koša svaki.

Houston je kao domaćin svladao Minnesotu 139:109, a James Harden je postao 45. košarkašom u NBA povijesti koji je došao do najmanje 20.000 poena u karijeri. Pritom je glavni igrač Rocketsa imao i nesvakidašnji 'triple-double' učinak s 32 koša, 12 skokova i 11 izgubljenih lopti, uz osam asistencija. Za pobjednike je Russell Westbrook ubacio 30 koševa uz 10 asistencija.

Boston je prekinuo niz od tri poraza svladavši u svom TD Gardenu New Orleans 140:105. Jayson Tatum je postigao 41 koš za Celticse za koje je turski centar Enes Kanter imao 22 koša i 19 skokova. Gordon Hayward je postigao 19 koševa, a Kemba Walker 17.

Dallas je svladao Philadelphiju 109:91. Luka Dončić je imao 19 koševa i 12 asistencija, Dwight Powell je spojio 19 koševa i 12 skokova, a još četvorica igrača Mavericksa su imala dvoznamenkasti učinak. Goste je predvodio Tobias Harris s 20 koševa i 10 skokova.

Chicago je slavio 108:99 na gostovanju Detroitu, a najbolji kod Bullsa bio je Zach LaVine s 25 koševa. Bullsima je pomoglo isključenje domaćeg centra Andrea Drummonda početkom drugog poluvremena, zbog toga što je suparničkom igraču Danielu Gaffordu bacio loptu u glavu.