osigurali drugo mjesto

Nenad Bjelica prokomentirao novi kiks Osijeka kojim su se oprostili od naslova prvaka i otkrio što je bilo s Jugovićem koji je otpao u zadnji tren

02.05.2021 u 22:05

Nakon utakmice Osijeka i Varaždina koja je završila 1:1, oglasili su se treneri oba sastava

Osijek je na domaćem terenu odigrao 1:1 s Varaždinom i tako osigurao drugo mjesto HT Prve lige, ali i vrlo vjerojatno se oprostio od naslova prvaka. Osijek je u 99. minuti imao šansu doći i do tri boda nakon što mu je VAR dodijelio penal, ali udarac Miereza je obranio Horkaš i tako Osječanima ubio sve snove o naslovu prvaka.

• +19
Osijek - Varaždin 2:1 Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Dinamo je prvi sa 74 osvojena boda, dok je Osijek drugi sa 68 i utakmicom više od Modrih. Nakon remija Osijeka i Varaždina oglasili su se i treneri obje ekipe. Trener Osijeka Nenad Bjelica rekao je kako je remi realan.

'Čvrsta utakmica. Rekao bih na kraju i realan ishod bez obzira na to što smo u zadnjoj minuti promašili jedanaestarac. Mislim da se Varaždin danas dobro branio i bio opasan u polukontrama i kontrama. Mi smo bili dosta sterilni u prvom poluvremenu i nismo igrali baš onako kako smo trebali. Drugo poluvrijeme je bilo malo bolje, ali nismo došli do pobjede. No, bez obzira na sve, zadovoljan sam zalaganjem igrača, ne samo u ovoj utakmici, nego i u cijelom prvenstvu', rekao je iskreni Bjelica pa dodao kako ga Varaždin nije iznenadio:

'Očekivali smo da će igrati u sustavu u kojem su i igrali. Kad smo vidjeli prvih 11 smo znali što igraju. To je ekipa koja se jako dobro, kvalitetno i organizirano brani. Sve naše utakmice s Varaždinom su bile jako teške. Sve smo ih pobijedili na knap, s jednim golom razlike. Takva je bila i današnja utakmica, ali danas nažalost nismo iskoristili jedanaesterac u zadnjim trenucima utakmice i zato je podijela bodova realan ishod', zaključio je Bjelica i dodao kako se Vedran Jugović ozlijedio na zagrijavanju pa je pošteđen u ovom susretu.

Trener Varaždina Zoran Kastel pohvalio je ekipu zbog vrijednog boda.

'Jako vrijedan bod dečkima za samopouzdanje. Slijedi nam sad utakmica s Hajdukom za koju se trebamo spremiti i dok god postoji šansa za ostanak mi ćemo se boriti za svaku loptu, za svaki bod. Danas smo očekivali takav Osijek koji je bio kvalitetan, organiziran i taktički besprijekoran. Pokušavali smo spriječiti njihov velik broj ubačaja sa strane i to smo uspjeli u igri, ali ne i u prekidima. Imali su puno tih kornera i ubačaja u kojima su dominantniji i moćniji', rekao je Kastel pa dodao:

'No, imali smo jako puno problema sa sastavljanjem ekipe i ovim dečkima koji su danas istrčali treba čestitati. Bilo je jako puno ozlijeđenih i nekih koji nisu igrali po sedam, osam mjeseci zbog ozljede i ovaj bod nam jako puno znači za samopouzdanje.' Varaždinu slijede utakmice s Hajdukom, Dinamom i Rijekom. 'Danas su nam se vratili neki igrači koji su bili 40-ak dana ozlijeđeni i polako ćemo se kompletirati. Moramo se u ovoj završnici bacati na glavu i skupljati bodove i pokušati osigurat ostanak. To nam je sveti cilj', zaključio je Kastel.

Istra 1961-Gorica0:2
Osijek-Varaždin1:1