Natko senzacionalno osvojio svjetsku broncu

09.02.2009 u 17:41

Iako nije bilo najvećeg aduta Ivice Kostelića, za novi veliki uspjeh hrvatskog skijanja pobrinuo se Natko Zrnčić-Dim koji je u superkombinaciji doskijao do bronce

Vožnja vrijedna bronce

Hrvatska ima novu svjetsku medalju u skijanju i prvu koju nije osvojio netko iz obitelji Kostelić. Za sjajan rezultat pobrinuo se Natko Zrnčić-Dim koji je u superkombinaciji završio na trećem mjestu.

Zlato je uzeo Norvežanin Aksel Lund Svindal s vremenom od 2:23.00 minuta, srebro je sa 90 stotinki zaostatka pripalo Francuzu Julienu Lizerouxu, dok je naš predstavnik za prvim zaostao 1.58 sekundi.

Inače, nakon prve vožnje spusta Natko je bio šesti, ali je sigurnim slalomom stigao do drugog mjesta iza Lizerouxa, a do kraja ga je još prestigao samo uvjerljivi Svindal. Veliki favoriti Francuz Jean-Baptiste Grange (četvrti nakon spusta) i Amerikanac Bode Miller (drugi nakon spusta) vozili su s rizikom, pa su pogriješili u slalomu i ostali bez plasmana.

Ostala dvojica hrvatskih skijaša Ivan Ratkić i Tin Široki zauzeli su 13. i 14. mjesto sa 3.68, odnosno 4.11 sekundi zaostatka za Svindalom.

'Ne mogu vjerovati. Oduševljen sam. Valjda mi je suđeno ovo treće mjesto. Bilo je teško, i spust i slalom, stvarno velika borba. Vozio sam najkorektnije što sam mogao. Mislim da ćemo večeras biti 'mrtvi', znat ćemo ovo proslaviti,' rekao je Natko.