REZULTATI LIGE PRVAKA

Napoli srušio europskog prvaka Liverpool; Barca se provukla u Dortmundu; osam golova u Salzburgu

Počela je nogometna Liga prvaka, u utorak je odigrano osam utakmica prvog kola po skupinama E, F, G i H. U najzanimljivijim ogledima večeri Napoli je srušio Liverpool 2:0, a Borussia i Barcelona odigrali su 0:0

U skupini E Napoli je s 2:0 pobijedio europskog prvaka Liverpoola s Dejanom Lovrenom, koji je ostao na klupi. Igralo se odlično, no nije bilo golova sve do 82. minute kada je Dries Mertens iz dvojbenog penala doveo Napoli u vodstvo. U 92. minuti Llorente je podigao prednost i potvrdio zasluženu pobjedu Napolija.

U drugoj utakmici skupine RB Salzburg je sa 6:2 nadigrao Genk, a u prvom dijelu bilo je čak 5:1. Tri gola je u prvom poluvremenu zabio Norvežanin Erling Haeland.

• +3
Napoli - Liverpool, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

U skupini F u Dortmundu Borussia i Barcelona su odigrali borbenu utakmicu koja je završila 0:0, a domaćini su promašili i penal. Barca je počela utakmicu s Messijem i Ivanom Rakitićem na klupi, a u prvom dijelu nije bilo golova. U 57. minuti Semedo je srušio Sancha u kaznenom prostoru, a udarac Marca Reusa s 'bijele točke' obranio je vratar Barcelone Ter Stegen. U 59. minuti ušli su u igru Messi i Rakitić, u 75. minuti Brandt je pogodio gredu, a Messi je mogao u zadnjim sekundama šokirati domaćina, ali nije pogodio.

• +6
Borussia D. - Barcelona, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

U Milanu je Inter nakon tri pobjede u Seriji A dočekao prašku Slaviju kao apsolutni favorit, no Talijani su se sramotnog poraza spasili tek u sudačkoj nadoknadi. Neuvjerljivi Inter dominirao je u prvom dijelu, ali u 64. minuti Česi su neočekivano poveli golom Nigerijca Petera Olayinke, koji je nakon obrane Handanovića prvi došao do lopte i zabio iz blizine. U drugoj minuti sudačke nadoknade Sensi je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a odbijenu loptu je iz voleja u gol pospremio Nicolo Barella. Marcelo Brozović igrao je do 71. minute za Inter.

• +2
Inter Milano - Slavija Prag, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

U skupini G u Francuskoj su Lyon i Zenit odigrali 1:1 te potvrdili da će ovo biti vrlo neizvjesna skupina. Poveli su Rusi preko Iranca Azmouna (41), a za Francuze je izjednačio Nizozemac Depay u 50. minuti iz penala.

U ovoj skupini Leipzig je slavio kod Benfice s 2:1 s dva gola Tima Wernera.

• +4
Benfica - Leipzig, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO COTRIM

U skupini H u Londonu je Valencia iznenadila Chelsea s 1:0. Rodrigo je u 75. minuti zabio za Valenciju, a dvije minute prije kraja Barkley je promašio penal. Mateo Kovačić je igrao do 80. minute za Engleze.

• +4
Chelsea - Valencia, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Iako jako oslabljen u odnosu na čudesnu prošlu godinu Ajax je u Amsterdamu s 3:0 svladao Lille. Domagoj Bradarić je odigrao cijelu utakmicu za Francuze.