IZA MILANSKOG DVOJCA

Napoli preokretom ostao 'pri vrhu'

13.03.2011 u 22:41

U posljednjem susretu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Parmu 3:1 i vratio se na treće mjesto Serie A

Parma je povela golom Palladina u 29. minuti, no gosti su u nastavku utakmice okrenuli rezultat. Strijelci su bili Hamšik (52), Lavezzi (56) i Maggio (87). Parma je od 59. minute igrala bez isključenog Galloppa.

U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Roma je pobijedila Lazio 2:0, a oba gola je zabio Francesco Totti (70, 90+3-11m). Lazio je utakmicu završio bez dvojice igrača. Prvo je u 88. minuti isključen Stefan Radu, a tri minute kasnije i Cristian Ledesma.

Udinese je ostvario još jednu uvjerljivu pobjedu. Na stadionu San Elia pobijedio je Cagliari 4:0. Golove su zabili Medhi Benatia (42), Alexis Sánchez (44) i Antonio Di Natale (48, 54). Di Natale je tako stigao do brojke od 24 ligaška gola i vodeći je strijelac Serie A.

Fiorentina je gostovanju porazila Chievo 1:0, a gol odluke zabio je Vargas u 48. minuti.

Posljednjeplasirana momčad Serie A Bari načinila je senzaciju odigravši na San Siru 1:1 s liderom Milanom. Bari je čak i vodio pogotkom Bari Gergely Rudolfa (39), da bi u 73. minuti crveni karton dobio Zlatan Ibrahimović. Milan je sramotnog poraza spasio Antonio Cassano osam minuta prije kraja.

Milan i dalje vodi na ljestvici sa 62 boda, Inter je drugi sa pet bodova manje, dok je Napoli treći sa 56 bodova.